Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jones
Wto 04 Sie, 2009
  Komputer Świat Gry 4/2009 

Czy kupisz ten numer?
1. Tak, biorę.
30%
 30%  [ 28 ]
2. Się waham.
18%
 18%  [ 17 ]
3. Nope.
51%
 51%  [ 47 ]
Głosowań: 92
Wszystkich Głosów: 92

Autor Wiadomość
Wosq
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Cubituss napisał/a:
Mieloneq napisał/a:
LOL, pakiet dostali dostał mocną trójeczkę i jeszcze dobrą ocenę w przeliczniku cena/jakość? No tak, pakiet wydany na świecie 2 lata temu warto kupić za grubą kasę i dziś, mimo że już w dzień światowej premiery był nieświeży...

Gra to gra. Dla czytelników KŚG nieważne jest, kiedy została wydana.

Bo czytelnikom KŚG wszystko lotto? :grin: Owszem dobra gra niezależnie od wieku obroni się sama, ale Postal Antologia w Platynie to lekkie przegięcie:)

Seraf

Mieloneq napisał/a:
Postal zawsze był przeterminowany
traktując dwójkę, jako ciekawostkę spędziłem przy niej kilka miłych chwil.

Cubituss

Zaraz, chwileczkę, mówię o dacie wydania gry w Polsce, a nie o tym, czy gra jest stara, czy nie, bo o tym była mowa. Czytelników KŚG nie obchodzi, że gra została wydana na Zachodzie 2 lata wcześniej, ponieważ zazwyczaj wcześniej o niej nie słyszeli. Co więcej, mnie też nie obchodzi, czy gra wyszła 2 lata temu na Zachodzie :)

Mielon

SerafiN napisał/a:
Mieloneq napisał/a:
Postal zawsze był przeterminowany
traktując dwójkę, jako ciekawostkę spędziłem przy niej kilka miłych chwil.

Właśnie, jako ciekawostkę, nie jako poważną grę, którą kilka lat po premierze można sprzedawać za 70 zł... Też grałem trochę w dwójkę, ale bardzo szybko stała się nużąca.

[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 19:43 ]
Cubituss napisał/a:
Zaraz, chwileczkę, mówię o dacie wydania gry w Polsce, a nie o tym, czy gra jest stara, czy nie, bo o tym była mowa. Czytelników KŚG nie obchodzi, że gra została wydana na Zachodzie 2 lata wcześniej, ponieważ zazwyczaj wcześniej o niej nie słyszeli. Co więcej, mnie też nie obchodzi, czy gra wyszła 2 lata temu na Zachodzie :)

Mnie obchodzi jeśli pakiet wydaje się na 10. rocznicę, a u nas wychodzi na 12... :P

Szpinak jest dobry dla kąsolowców, jak ktoś lubi grać w byle co na byle czym to też zeżre byle co.

Wosq

Dla mnie pomyłką bardziej jest wydanie tego wątpliwej jakości produktu w cenie np. Mass Efect. Tutaj akurat cena i czas wydania ma znaczenie. A pismo jak pismo recenzujecie nowości rynkowe a polityka dystrybutora to już inna kwestia- Koniec offtopu:)

rahim
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   

Wszyscy już pozapominali o KŚG, a ja, wieloletni prenumerator, właśnie dzisiaj dostałem swój numer...

Archiwalne numery czasopism!

Tomash
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009   

A ja, czytelnik od pierwszego numeru jeszcze nie kupiłem. Ale swoją drogą cykl ukazywania KŚG zaczął mi odpowiadać, bo z czasem coraz mniej czasu poświęcam na gry, a ostatnio właściwie wcale. A KŚG kupuję tak dla ogólnej wiedzy co się dzieje.

Gigibara
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

1. Euro Truck Simulator - całkiem niezła chodź nudnawa gra
2. Bone: Wielki wyścig krów - nie grałem, ale nie sądzę, aby ta gra zdołała mnie zainteresować
3. X3: Reunion - było w PLAY' u, co nie znaczy, że to nie jest już dobra gra
4. Last Chaos - gierka średnia, nic nadzwyczajnego

Fulle w tym numerze moim zdaniem są całkiem niezłe. Trzy niezłe gry i jeden przeciętniak. Nie jest źle.

Okładka niezbyt fajna/ładna. Ale numer ogólnie zły nie jest... powiem więcej... jest całkiem niezły.

kreve
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009   

Jako ciekawostke powiem że Euro Truck Simulator dobrze sie sprzedaje na Allegro i to nawet za 30-40 zł, więc sie nie zdziwie jak KŚG osiągnie niezłą sprzedaż w tym numerze

Tomash
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009   

Ale bez sensu.. U mnie w Euro Truck wszystko widać w odcieniu niebieskości... Chyba niedostateczna karta graficzna... Albo nie wiem jak to zmienić :P

Taurus
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

starym, dobrym zwyczajem na urlopie kupuje tytuly, ktore omijam raczej w ciagu roku i tym samym dalem szanse temu KSG (Playowi tez chcialem ale w Pobierowie nie znalazlem :/ ).

Generalnie: jestem zbudowany, czyta sie duzo lepiej niz jakis czas temu (ze 2-3 lata), teksty sa na poziomie, choc troche denerwuja podpisy pod screenami (jakby dla innej grupy pisane). Nie rozumiem tez poradnika do nowych gier (to tego nie ma w instrukcjach? co innego do gier z plyty). Przeglady goraco popieram, uwielbialem je zawsze w Top Secrecie choc moim zdaniem grupa badanych gier powinna byc bardziej jednolita i szerzej omowiona (parenascie tytulow co najmniej). Co do ocen to tabelki nie sa zle (wymagaja podania roznych waznych szcezgolow) ale szkoda ze przy roznych elementach innych niz grywalnosc sa oceny i ze maja wplyw na ocene ogolna.

To tyle ode mnie, pozdrowienia z plazy ;)

rahim

Taurus napisał/a:
szkoda ze przy roznych elementach innych niz grywalnosc sa oceny i ze maja wplyw na ocene ogolna.

Ale mają dużo niższą wagę, więc mniejszy wpływ na ocenę. Największą wagę ma grywalność.

Archiwalne numery czasopism!

Artemis

A kiedy nowy? Trochę wstyd bo to inny target, ale ich recenzję są fajnie pisane, no i tabelki z informacjami. I ostatnio dali bardzo fajne pełne wersję.(KS GRY to była pierwsza gazeta jaką kupowałem i miło to wspominam)

Jones

Artemis napisał/a:
A kiedy nowy?

Slowo daje - jeszcze jeden taki post i beda leciec procenty!

http://markolf.pl/harmonogram.php - a to niby co jest?

lukas_k

A mnie te tabelki się nie podobają, bo strasznie rozdrabniają ogólne oceny gry, albo jej poszczególnych sekcji, a tak wychodzi nam np. 4,26. Tak samo, powinni powywalać poradniki do gier - na co to komu? W necie jest tego od groma, zresztą w pudełku też jest poradnik. W to miejsce, można by dać jakiś fajny artykuł, np. recenzja jakiejś gry, albo jej zapowiedź.

keeveek
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009   

Co poradzisz, że łatwiej zapełnić to miejsce poradnikiem który i tak będzie można ściągnąć ze strony ksgry.pl

Brak inwencji ;)

I jest to jakieś pośrednie wspieranie piractwa, bo Ci co mają oryginały mają zwykle poradnik na płytce albo w wersji wydrukowanej

rane

To chyba taki relikt z czasów gdy KŚGry kosztowało 6.90. Oni od początku dawali poradniki, początkowo zgadzało się to z ich targetem, niedoświadczonym, grającym od czasu do czasu. Teraz te poradniki są raczej bezużyteczne, jednak pismo swojego czytelnika docelowego chyba nigdy nie zmieniło.

keeveek

Tylko że wtedy po pierwsze, dostęp do internetu nie był taki powszechny, do gier oryginalnych rzadko takie cuda były dołączane, a trzy - większość działu zajmowały poradniki do pełnych wersji z gazety, co było często bardzo pomocne

Mielon

keeveek napisał/a:
Co poradzisz, że łatwiej zapełnić to miejsce poradnikiem który i tak będzie można ściągnąć ze strony ksgry.pl

Na ksgry.pl poradniki są chyba płatne, jak na GOL-u.

Cytat:
I jest to jakieś pośrednie wspieranie piractwa, bo Ci co mają oryginały mają zwykle poradnik na płytce albo w wersji wydrukowanej

To fakt, tak samo zdziwiłem się gdy w Clicku dali poradnik do Alone in the Dark, podczas gdy drukowany poradnik był dodawany do każdego egzemplarza gry...

Szpinak jest dobry dla kąsolowców, jak ktoś lubi grać w byle co na byle czym to też zeżre byle co.

qrpiech

Mieloneq napisał/a:
Na ksgry.pl poradniki są chyba płatne, jak na GOL-u.

Bo to te same poradniki nawet ;)

sunnus
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

co do poradników w poprzednim numerze było ich 5 stron więc nie jest to takie rażące, no ale fakt że większość informacji w nich zawartych można znaleść w instrukcji do danej gry.
gdybym tylko miał pieniądze to pewnie bym kupił. Dziwi mnie trochę to iż nie ma jeszcze informacji do do następnego numeru.
A ta ich strona - nadal widnieje na niej okładka numeru z Vin Diesel'em. :/
I jeszcze co do tabelek - jeśli ktoś kupił gazetę to wszystkich potrzebnych informacji może dowiedzieć się z recenzji (więcej info o samej grze a nie np. o zapisywaniu jej stanu) - w tabelce jest to wszystko podsumowane, jak sami wiecie.

keeveek

Jedyny poradnik jaki kiedykolwiek mi się przydał to poradnik z pierwszego numeru nowego Top Secreta do Warcrafta III gdzie były opisane taktyki, jakie warto stosować w multi.

Przydały mi się do singla xD

sunnus

ano, z tymi poradnikami to raczej nic się nie zmieni, redakcja ma już wypracowaną formę - i pewnie na pytanie co do poradników odpowiedzieli by że 5 stron to przecież mało - i faktycznie, moim zdaniem mają rację (ale ja i tak zostawiłbym poradnik do tylko jednej gry).

Cubituss
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

keeveek napisał/a:

Trudniej, nie łatwiej.

Cytat:
Brak inwencji ;)

Nie, tego chce lud. Nie mam zamiaru z tym dyskutować.

keeveek
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

NAPRAWDĘ tego chce lud? to by musiało znaczyć, że wspieracie lud, który piraci. Coś jak sprzedawanie broni talibom, żeby porównanie było bardziej w stylu smugglera. Niby nie robisz nic złego, bo tylko sprzedajesz broń, ale wiesz komu i wiesz w jakim celu ten ktoś to wykorzysta :)

Ale i tak was lubię, bo wygrałem nagrodę w waszym konkursie ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi