To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Markolf.pl

Komputer ŚWIAT GRY - Komputer Świat Gry 4/2009

qrpiech - Pią 29 Maj, 2009
Temat postu: Komputer Świat Gry 4/2009

Cytat:
Nowy numer KSG trafi do kiosków 2 czerwca. Na okładkę trafiło Call of Duty: Modern Warfare 2! Relacji z pokazu w Monachium nie ma żadne inne polskie pismo o grach na PC!

W tym numerze mniej testów, a więcej gorących zapowiedzi. Redakcja latała po całym świecie, by przed premierą oglądać przeboje, w które zagramy za kilka miesięcy:

- Eksluzywny raport z pokazu Modern Warfare 2 w Monachium. Tylko redakcja KSG widziała już grę w akcji. Przygotowano wielki raport (8 stron i zupełnie nowe screeny)!

- Relacja z pokazu R.U.S.E. w Paryżu - Ubisoft chce odświeżyć gatunek rts-ów. Uda się?

- Sprawozdanie z pokazu Anno 1404 w Dusseldorfie. Czy stratedzy będą usatysfakcjonowani?

- Wszystko o Battlefield: Bad Company 2 i Battlefield 1943 - wrażenia z pokazu w Sztokholmie.

- W Londynie graliśmy w Dragon Age: Początek...

- ... a w Kanadzie sprawdziliśmy w akcji BioShocka 2!

To nie koniec gorących nowości. Prezentujemy Blur, czyli połączenie Call of Duty z Need for Speedem. Piszemy o Aliens versus Predator, Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes i Transformers: Zemsta Upadłych. Czeka dużo świetnych gier!

Do tego w nowych GRACH kilkanaście recenzji, w tym pierwszy polski test The Sims 3, dwa poradniki (X-Men Origins: Wolverine, Demigod), ciekawa publicystyka (o najlepszych żartach twórców gier) i wielki ranking, w którym polecamy najlepsze gry wyścigowe i symulacyjne.

Na DVD tym razem aż cztery pełne wersje. W Euro Truck Simulator jeździmy ciężarówką po Europie. Bone: Wielki wyścig krów to przezabawna przygodówka od Telltale Games (twórcy Sam & Max!). X3: Reunion to z kolei rozbudowana symulacja kosmiczna. A na deser Last Chaos - sieciowy erpeg w klimatach fantasy.

Nowe GRY w kioskach od 2 czerwca w cenie 12,90 zł.

PEŁNY SPIS TREŚCI:

NOWOŚCI | NA HORYZONCIE

Aliens versus Predator

Harry Potter i książę półkrwi

Lost Planet 2

Mass Effect 2

NASCAR 09

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

The Saboteur

Transformers: Zemsta upadłych

Wzlot i upadek

NOWOŚCI | STARTER

Battlefield: Bad Company 2 (zima 2009) ZRĘCZNOŚCIOWA

NOWOŚCI | TEMAT NUMERU

Modern Warfare 2 (zima 2009) ZRĘCZNOŚCIOWA

NOWOŚCI | PRZED PREMIERĄ

Anno 1404 (lipiec 2009) STRATEGICZNA

Battlefield 1943 (zima 2009) ZRĘCZNOŚCIOWA

Bioshock 2 (październik 2009) ZRĘCZNOŚCIOWA

Dragon Age: Początek (zima 2009) FABULARNA 24

Overlord II (czerwiec 2009) STRATEGICZNO-ZRĘCZNOŚCIOWA

R.U.S.E. (zima 2009) STRATEGICZNA.

TESTY | PREMIERY

Battlestations: Pacific ZRĘCZNOŚCIOWA

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie STRATEGICZNA

Company of Heroes: Tales of Valor STRATEGICZNA

Cooking Academy 2: Kuchnie świata ZRĘCZNOŚCIOWA

Demigod STRATEGICZNA

Grand Ages: Rome STRATEGICZNA

The Last Remnant FABULARNA

The Sims 3 FABULARNA

Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira DODATEK DO GRY FABULARNEJ

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu DODATEK DO GRY FABULARNEJ

X-Men Origins: Wolverine ZRĘCZNOŚCIOWA

World in Conflict: Soviet Assault STRATEGICZNA

TESTY | GRY DLA DZIECI

Disney Sing It: High School Musical

Potwory kontra Obcy

TESTY | REEDYCJE

Gobliiins 4

Postal: 10th Anniversary

POMOC | PREMIERY I GRY NA DVD

Demigod

Pełne wersje gier na DVD

X-Men Origins: Wolverine

RYNEK | PRZEGLĄD

Żartownisie świata gier

SPRZĘT | MINITESTY

G13 Advanced Gameboard

Microsoft Wireless Desktop 3000

Razer Mamba

RYNEK | RANKING

Najlepsze gry wyścigowe i symulacyjne

Najtańsze z najlepszych - co kupić, gdzie i za ile

ZAPOWIEDZI | ZA MOMENT

Assassin's Creed II

Blur

Red Faction: Guerrilla

ZAPOWIEDZI | NASTĘPNY NUMER

Co w następnych GRACH?

Info jako pierwszy dostarczył Gapek :)

Pełniaki ssą maksymalnie (poza może Bonem, ale on od dawna w marketach po 7,99) - x3 to kotlet, a Last Chaos jest darmowy.

Pupa - Pią 29 Maj, 2009

eeee X3 jako trzeci pełniak a nie jako pierwszy? oO
Smuggler - Pią 29 Maj, 2009

Wiedzialem co bedzie na okladce ale liczylem na klimatyczniejszy art.
Mielon - Pią 29 Maj, 2009

Nawet nie wiedziałem, że X3 było już w Pleju. Tylko Bone jest dla mnie interesujące. Euro Truck Sim w CDA zgarnął bodaj 4/10, do tego wymagania ma kosmiczne, jeśli spojrzeć na grafikę.

A odnośnie zapowiedzi tego co będzie w następnym numerze to to jest już od kiedy KŚG stało się dwumiesięcznikiem, ale info o pełnych oczywiście nie podają.

Artykuł o MW2 był do przewidzenia, co nie zmienia faktu, że jako taki cieszy ;)

qrpiech - Pią 29 Maj, 2009

Smuggler napisał/a:
Wiedzialem co bedzie na okladce ale liczylem na klimatyczniejszy art.

Ta, w tej chwili to wygląda bardziej na sequel Mercenaries niż Call of Duty ;)

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 14:16 ]
Mieloneq napisał/a:
A odnośnie zapowiedzi tego co będzie w następnym numerze to to jest już od kiedy KŚG stało się dwumiesięcznikiem, ale info o pełnych oczywiście nie podają.

Wiem, już sprawdzilem, ale jak wdać nie zdążyłem wyedytowac nim ktoś mą niewiedzę przyuważył xD

Dziwi mnie raczej to, ze na okladce sie nie chwala, ze to pierwsza w Polsce zapowiedz, a dopiero drobnym druczkiem pod okladka na swoim forum. Skromnosc godna podziwu i szacunku :) ale marketingowo dla mnie blad.
puzonix - Pią 29 Maj, 2009

Hah... Nie mogę...
Kiedyś mi Cubituss próbował wmówić, że dwumiesięcznik KŚG jest dla dojrzałych ludzi, którzy nie siedzą w grach cały czas, a tylko od czasu, do czasu chcieliby poczytać. No fajnie, tylko że kolorystyka i ogólny dizajn pisma, raczej świadczy, o tym że gazetka jest dla dzieciaków lub krasnali ogrodowych... Powinny być jeszcze naklejki z Pokemonami.

Okładka paskudna. Oczoje...zdna i infantylna. A tego kolesia z miną jakby popuścił w spodnie, widzę już kolejny raz na okładce pisma. Co w nim jest takiego, że go tak wszyscy chętnie dają? Moim zdaniem wygląda komicznie.

Uwaga! Ogłaszam konkurs na najlepszą kwestię dialogową dla tego pana. Co może mówić koleś z miną zbitego psa? Wpisujcie propozycje... i miasta :)

Puzonix - to sie daje na okladce, co ci dadza marketingowcy z firmy, a najczesciej maja 2-3 arty na caly swiat, z czego dwa w poziomie.

A dla mnie ma mine (oczy!) jakby se dal w zyle wlasnie.

Frozen - Pią 29 Maj, 2009

Trochę bez sensu jest grać w drugą część Bone'a, jeśli nie przeszło się części pierwszej. Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa był - z tego co pamiętam - w KŚ GRY Dla Dzieci. Redakcja doszła chyba do wniosku, że jeśli ktoś kupuje standardowe KŚ GRY, to edycję dla dzieci również. Hmm... czyżby ten sam target? :P
Bryczeq - Pią 29 Maj, 2009

Ja się zastanawiam, bo z tych wszystkich Trucków mi właśnie Euro Trucka brakuje :wink: Zobaczę jeszcze jak będę stał z kasą(bo jednak cena wcale mała nie jest jak na pisemko :razz: )
puzonix - Pią 29 Maj, 2009

Smuggler napisał/a:
co ci dadza marketingowcy z firmy, a najczesciej maja 2-3 arty na caly swiat, z czego dwa w poziomie.

W takim razie marketingowcy z firmy, która dała tego arta są hm... debilami (?) :)

Cytat:
A dla mnie ma mine (oczy!) jakby se dal w zyle wlasnie.

Ja myślę raczej, że ktoś się bawi jego lufą.

Mielon - Pią 29 Maj, 2009

Bryczeq napisał/a:
Ja się zastanawiam, bo z tych wszystkich Trucków mi właśnie Euro Trucka brakuje :wink: Zobaczę jeszcze jak będę stał z kasą(bo jednak cena wcale mała nie jest jak na pisemko :razz: )

Wiadomo, że nie jest mała, do tego wyższa niż dwa miesiące temu, ale gdyby na płytce były obie części Bone'a to bym wziął, sama druga mnie nie interesuje bo w pierwszą nie grałem.

Edit: widzę, że rankingi najlepszych gier w danych kategoriach wróciły, to akurat zawsze lubiłem, wydania specjalne KŚ Gry z rankingami były całkiem fajne :)

wrobel - Pią 29 Maj, 2009

Naprawdę słabe pełne wersje, niezbyt ładna okładka i dość wysoka cena. Z cała pewnością nie kupię!
jakubcjusz - Pią 29 Maj, 2009

A dla mnie super pełne werjs. Euro Truck to wprawdzie kolejny Hard Truck, ale lubię tą serię. W dodatku 8,3 od użytkowników na GOLu. X3 mi jakimś cudem umknął w Playu (a ostatnio chciałem to kupić) i bardzo dobrze, bo teraz będę miał z hard truckiem. Pozostałych dwóch nie znam, ale i tak jest fajnie. Mam nadzieję, że sama zawartość tekstowa bez udziwnień, jak zawsze (sorki, nie znoszę czytać recenzji w CDA przez ten "humor"). Kupuję :)

[quote="puzonix"]
Smuggler napisał/a:
co ci dadza marketingowcy z firmy, a najczesciej maja 2-3 arty na caly swiat, z czego dwa w poziomie.

W takim razie marketingowcy z firmy, która dała tego arta są hm... debilami (?) :)

>>>Stale powtarzam, ze nie rozumiem logiki, wedle ktorej wyklada sie xx mln $ na gre a potem x mln $ na jej markeging, a potem sepi z 5-10.000 $ na efektowne arty okladkowe do pism...

rane - Pią 29 Maj, 2009

Euro Truck ma ocenę 3,5/10 na GOLu... X3 niezłe, ale już kiedyś było w Play, poza tym ma raczej wysokie wymagania i co 10 gracz skuma o co chodzi w tej grze. Bone to chyba gra dla dzieci, a Last Chaos to darmowy MMO gdzie questy dzielą się na takie, w których zabijasz i zabijasz, ewentualnie zabijasz. Te bardziej skomplikowane też polegają na zabijaniu.

116 stron was nie ratuje bo jesteście dwumiesięcznikiem, i piszecie w stylu dość oficjalnym.

P.S. Kiedy następne czyszczonko? Czy teraz będziecie dawać na zmianę gry, które były w bratnim piśmie (z KSG do Play i na odwrót), a potem w przypływie miłości do czytelników pozwolicie nam wybrać pełniak? (oczywiście po zapowiedzeniu bomby i opóźnieniu wydania o tydzień). Cały markolf czeka!!! :twisted:

kreve - Pią 29 Maj, 2009

jakubcjusz napisał/a:
X3 mi jakimś cudem umknął w Playu

mi też, ale wole odkupić tą gierke od kogoś za 5 zł, niż płacić tyle ile sobie życzy KŚG razem z tymi crapami

vvtheck - Pią 29 Maj, 2009

poczekam na jakieś czyszczonko i wtedy się zastanowię :mrgreen: :P
suaby_nick - Pią 29 Maj, 2009

Aż mnie ciekawi jaką ocenę dostał Postal: 10th Anniversary ? Lecz dla tylko dla tej oceny i X3 nie kupie KŚgry.
RakuPL - Pią 29 Maj, 2009

Dla X3 kupię, a przy okazji z ciekawości przekartkuję ;)
muszrom - Pią 29 Maj, 2009

o okładce:
qrpiech napisał/a:

Dokładnie pomyślałem, że to Mercenaries.
Gdzie te mp-40, hełmy, Normandia ... ? Za parę lat Call of Duty będzie dziać się w kosmosie ;)

Wosq - Pią 29 Maj, 2009

Cover
X3- mam z pakietu Playa- odpada
Euro Track Simulator- Hard Tracki są dla mnie nudne- odpada
Last Chaos- MMO- podziękował, jakoś zbrzydł mi ten gatunek
Bone- mam jeszcze parę fajnych przygodówek do przejścia :wink:
Okładka- nieszczęsny Turok :neutral: Kolorystyka okładki- oj bije po oczach, aż za bardzo
Teksty- zapowiedzi itd :ok: Tylko czasu na czytanie nie ma, więc póki co odpada.
Mam nadzieję, że MW 2 nie będzie motywem przewodnim na okładkach polskich pism. BTW okładkowy Bioschock narobił szumu a MW 2 na okładce w KŚG jakoś tak bez żadnego hypu :evil:

muszrom - Pią 29 Maj, 2009

Sam numer mnie nie interesuje - ani gry ani teksty (choć nie znam ich poziomu).
Do KŚG mam duży sentyment - to moje pierwsze czasopismo z pełniakiem jakie kupiłem, numer z Championship Rally z Martyną i Wiślakiem w roli pilotów. To była gra, to były czasy ;]

muszrom napisał/a:
o okładce:
qrpiech napisał/a:

Dokładnie pomyślałem, że to Mercenaries.
Gdzie te mp-40, hełmy, Normandia ... ? Za parę lat Call of Duty będzie dziać się w kosmosie ;)

Akurat MODERN Warfare to nie sa II-wojenne klimaty... i choc sam jojczylem, jak sie dowiedzialem, ze CoD4 bedzie we wspolczesnych realiach, to po zagraniu w gierke zmienilem zdanie - jak ongis Lech W. - o 360 procent :P A najnowszy drugowojenny CoD to byla jednak mizerota przy CoD_MW.

Matt - Pią 29 Maj, 2009

Tylko Wielki wyścig kórw zasługuje na uwagę.