Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Filmy w TV 
Autor Wiadomość
mafioso15
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   Filmy w TV

W tym temacie będę wrzucać co ciekawsze informacje o filmach w TV. Oczywiście jak ktoś znajdzie coś ciekawego to niech też wrzuci info ;)

Hit na dziś: "Helikopter w ogniu"
Godzina emisji: 21:00
Program: Polsat
Reż. Ridley Scott
Wyk. Josh Hartnett, Ewan McGregor, Jason Isaacs
Średnia na imdb.com - 6,4/10

Fabuła skrótem: Ogarnięta wojną domową Somalia. Amerykanie w ramach misji pokojowej ONZ przysyłają do Mogadiszu komandosów. Dochodzi do wielogodzinnej bitwy.

Panu mafioso15, tak z dobrego serca, to radziłbym trochę przystopować ten entuzjazm i nadzieję na zwycięstwo Lecha, bo jutro późnym wieczorem będzie płacz[...] i choć z większymi klubami Europy, na ten czas większych szans nie ma, to z Lechem wygrałby nawet młodzieżówką

Cytat:
I skończ tą gadkę, chłopczyku, bo założę się że reasumując byłem częściej ja na Słonecznej, niż Ty na Bułgarskiej.

O ile? :)

Xardas
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Generalnie nasza ramówka jest... hmmm... momentami niezła :)
Ja polecam "Z Archiwum X" w poniedziałki i wtorki :)
Do tego oglądam Kube w niedziele... (choć ostatnio powtórki)
No i pierwszą Miłość ;]

Generalnie spędzam tylko MAX 1h dziennie przed TV.

mafioso15
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Hit na dziś: "Dopaść Cartera"
Godzina emisji: 21:00
Reż. Stephen T. Kay.
Wyk. Sylvester Stallone, Michael Caine, Miranda Richardson, Mickey Rourke
Średnia na imdb.com - User Rating: 4.6/10 (marna, ale film jest całkiem dobry :P )

O filmie: Mafijny egzekutor długów zaniedbywał sprawy osobiste. Teraz jednak chce wyjaśnić okoliczność śmierci brata. Zaopatrzony w broń rusz do Seattle.

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2008 17:57 ]
Hit na dziś: "Kult" ("The Wicker Man")
Godzina emisji: 21:35
Program: Canal + FILM
Reż. Neil LaBute
Wyk. Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Kate Beahan, Molly Parker, Leelee Sobieski

O filmie: Podczas patrolowania autostrady policjant, Edward Malus (Nicolas Cage), widzi, jak z samochodu wypada lalka. Podnosi ją i oddaje małej właścicielce. Chwilę później samochód, którym jadzie dziewczynka wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Od tej pory Malus żyje w poczuciu winy, że nie zdołał jej ocalić.

Pewnego dnia odzywa się do niego Willow (Kate Beahan), kobieta, z którą niegdyś miał romans. Błaga go, aby pomógł jej odnaleźć zaginioną córkę. Willow mieszka na prywatnej, zagubionej na wschodnim Pacyfiku wyspie Summersisle, gdzie matriarchalna społeczność pod przewodnictwem psychodelicznej Siostry (Ellen Burstyn), żyje zgodnie z naturą i kultywuje pradawne tradycje. Kobiety zajmują się produkcją miodu, mężczyźni są ich sługami, a najważniejszą uroczystością jest coroczne pogańskie "święto śmierci i odrodzenia". Malus odkrywa, że odbywają się tu dziwne, okultystyczne seanse, a społeczność oddaje cześć nieznanym bożkom. Edward, początkowo traktowany chłodno, wkrótce doświadcza ze strony mieszkańców otwartej wrogości. Podejrzewa, że córka Willow mogła stać się ofiarą kultu. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że dziecko nigdy nie istniało.

Panu mafioso15, tak z dobrego serca, to radziłbym trochę przystopować ten entuzjazm i nadzieję na zwycięstwo Lecha, bo jutro późnym wieczorem będzie płacz[...] i choć z większymi klubami Europy, na ten czas większych szans nie ma, to z Lechem wygrałby nawet młodzieżówką

Cytat:
I skończ tą gadkę, chłopczyku, bo założę się że reasumując byłem częściej ja na Słonecznej, niż Ty na Bułgarskiej.

Mofo
[Usunięty]
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Pulp Fiction
TVP 2: Sobota 23:10

Dramat/Akcja, (USA, 1994)
czas 155 min., dozw. od 15 lat

Reżyseria: Quentin Tarantino
Scenariusz: Quentin Tarantino
Obsada:
Tim Roth - Pumpkin (Ringo)
John Travolta - Vincent Vega
Samuel L. Jackson - Jules Winnfield
Uma Thurman - Mia Wallace
Bruce Willis - Butch Coolidge
Ving Rhames - Marsellus Wallace
Amanda Plummer - Honey Bunny (Yolanda)
Harvey Keitel - Winston Wolf
Quentin Tarantino - Jimmie
Steve Buscemi - Kelner w stroju Buddy Holly'ego
Rosanna Arquette - Jody
Eric Stoltz - Lance

Płatni mordercy, Jules (Samuel L.Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Nie dość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić…

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 11:12 ]
Wojna Harta
TVP 1: Sobota 20:15

Hart's War Dramat wojenny, (USA, 2002)
czas 130 min., dozw. od 15 lat

Reżyseria: Gregory Hoblit
Scenariusz: Billy Ray, Terry George
Na podstawie książki: John Katzenbach
Obsada:
Colin Farrell - Porucznik Tommy Hart
Bruce Willis - Pułkownik William McNamara
Marcel Iures - Pułkownik Werner Visser
Terrence Dashon Howard - Porucznik Lincoln Scott
Cole Hauser - Sierżant. Vic W. Bedford

II wojna światowa. Płk. William McNamara, żołnierz pochodzący z rodziny, której członkowie od czterech pokoleń służą w wojsku, trafia do niemieckiego obozu jenieckiego. Jako najwyższy rangą oficer obejmuje dowództwo nad swymi rodakami pod okiem komendanta obozu, bezwzględnego pułkownika Wernera Vissera. McNamara nie ma jednak zamiaru poddać się bez walki - w tajemnicy przez wszystkimi snuje plan prywatnej wojny i czeka na stosowny moment, by uderzyć na wroga.

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 11:12 ]
Warto obejrzeć obie produkcje. :) Chyba zrobie sobie dzisiaj maratonik :-)

mafioso15
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Hicior na dziś - "Opętanie" (Stir of Echoes)
Godzina emisji - 21:05
Program - TV 4
Reż. David Kepp
Wyk. Kevin Bacon, Illeana Douglas, Kathryn Erbe, Zachary David Cope

O filmie
: Tom Witzky (Kevin Bacon), jego żona Maggie (Kathryn Erbe) i syn Jake (Zachary David Cope) wiodą spokojny żywot w jednej z robotniczych dzielnic Chicago. Jedynym urozmaiceniem ich egzystencji są sąsiedzkie imprezy. W trakcie jednego z takich przyjęć sceptycznie nastawiony Tom, za namową szwagierki Lisy, poddaje się hipnozie. Podczas seansu jego podświadomość uwalnia przerażające i brutalne obrazy. Następuje przełom w jego życiu. Kolejny seans nie tylko nie przynosi ulgi, ale wciąga Toma jeszcze głębiej w wir niewyjaśnionych zjawisk i nadprzyrodzonych sił. Jego zachowanie staje się chaotyczne i dziwaczne, pogrąża się w mrocznej tajemnicy, a jedynym celem staje się rozszyfrowanie wiadomości przekazywanej z innego wymiaru. Potworne odkrycie, którego dokonuje we własnym domu uświadamia mu, że cała jego rodzina znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Średnia na imdb.com - 7,0/10

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 13:58 ]
Film na dziś: "Bad Boys"
Godzina - 21:00
Reż. Michael Bay
Wyk. Martin Lawrence, Will Smith, Tcheky Karyo, Tea Leoni
O filmie
: Z Biura Dowodów przy komendzie policji w Miami ginie heroina warta 100 milionów dolarów. Zadanie jej odnalezienia spada na detektywów Marcusa Burnetta i Mike'a Lowreya. Jedyną osobą, która może im pomóc, jest Julie Matt potrafiąca zidentyfikować szefa gangu. Lecz dziewczyna jest śmiertelnie przerażona i chce rozmawiać tylko z Lowreyem. Ponieważ Mike jest nieobecny, komisarz na spotkanie wysyła Burnetta. Marcus, potulny żonkoś, wciela się więc w swego partnera - znanego playboya. Ale mistyfikacja nie na wiele się zda, kiedy gangsterzy za wszelką cenę chcą zlikwidować świadka...
Średnia na imdb.com - 6.4/10

Cytat:

Xardas
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Widział ktoś K-Pax? Bo zapowiadają (TVN) hucznie a nie wiem czy sam film daje radę :)

Charlie napisał/a:
Xardas - K-Pax to swietny, i jednoczesnie bardzo niejednoznaczny film. Polecam x100

Dzięki, zobaczę na pewno ;)

Ostatnio zmieniony przez Xardas Sob 09 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Charlie
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Xardas - K-Pax to swietny, i jednoczesnie bardzo niejednoznaczny film. Polecam x100

Jones
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

W sobote, 26. kwietnia na 'jedynce' Park Jurajski.

OLEK

A we wtorek 22 kwietnia, na jedynce bedzie Miś :D
Niewiem ktory raz juz ale obejrze go z chęcią.

Slim

Chyba na TVP1 ... 2,3, i 4 maja będzie trylogia Indiany Jonesa

ukladanka

Slim napisał/a:
Chyba na TVP1 ... 2,3, i 4 maja będzie trylogia Indiany Jonesa

Nasz Indy pisał o tym tutaj ;)

http://www.markolf.pl/for...t=4406&start=25

Quester
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   

Ogladał ktoś dzisiaj Indiane na TVP1? Tylko pamiętajcie, że za tydzień następna część!

MikeL

Szczerze, to chyba lepiej wypożyczyć sobie DVD. Bo aż żal (_!_) ściska jak się widzi, że jakieś 40% pierwotnego ujęcia jest niewidoczne... No ale taka specyfika "tradycyjnej" telewizji. :| Polecam artykuł poruszający ten temat, o wiele mówiącej nazwie "Poradnik wkładania prostokątu w kwadrat czyli jak to się robi w telewizji." :E
http://www.kmf.org.pl/fx/klatka3.html

Jones

Bo szczerze powiedziawszy TVP jest zapozniona telewizja i puszczanie filmow w formacie 16:9 zdarza sie jej bardzo rzadko.

Ta wersja trylogii, ktora teraz puszczaja jest ta sama, ktora byla emitowana pare lat temu i jeszcze wczesniej ;). Szkoda im kasy na licencje widocznie...

ukladanka

Jones napisał/a:
Szkoda im kasy na licencje widocznie...

No wiesz, wydali kupę forsy na Lisa, czy inne Gwiazdy na lodzie, to nie mają na licencje :E

Quester
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

Jutro na TVP:

20:15
Hit na sobotę - Indiana Jones and The Temple Of Doom

22:25
Męska rzecz... - Człowiek z blizną (Scarface)

Bez reklam!

Jones
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

Quester napisał/a:
Indiana Jones and The Temple Of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom - musialem poprawic ;).

Co do filmu: 2. czesc, mimo ze uwazana za naslabsza jest calkowicie inna od 2 pozostalych /inne klimaty, przeciwnik/ - kto nie widzial, marsz przed TV!

Jest to prequel Raidersow ;).

Mofo
[Usunięty]
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

To dzisiaj szykuje się niezła uczta dla kinomana. :)

kąsolóh
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

ale jakosc tej kopii Czlowieka z blizna, ktory teraz leci to ma malo wspolnego z uczta kinomana. Ale chyba za duzo sie naogladalem wersji na DVD...

Tadzik
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

Oglądałem wczoraj "Legendę Zorro". Lubię Zorra, aktorzy też całkiem fajni grali, ale film średnio przypadł mi do gustu :/ Po pierwsze strasznie mnie na początku denerwował ten dzieciak, który się wszędzie pchał :P Po drugie trochę głupie były wg mnie wstawki humorystyczne typu: koń pije wódkę, koń pali fajkę. Poza tym za często jakaś postać pojawia się w ostatniej chwili na odsiecz - akurat jest obok w tej samej chwili i tym samym miejscu... Rozumiem jakby raz tak było, ale takich "akcji" było kilka. I to wiąże się z innym zarzutem - jak zmartwychwstał zakonnik i skąd wiedział gdzie iść? :P
Ale ogólnie film oglądąło mi się przyjemnie :) Choć był trochę naciągany.

EDIT Aha, i jeszcze Ci jeźdzcy Aragonu... Jakos mi do Zorra nie pasują aż takie terie spiskowe, tajemne stowarzyszenia, pradawne proroctwa itp...
EDIT2 Denerwujące było też to, że Zorro nie mógł nikogo zranić -_- Dobiło mnie to szczegółnie pod koniec filmu, gdy walczył z głównym złym - zdołało mu się go rozbroic i zamiast go zabić, to naciachał mu tylko Z na ubraniu -_- I oczywiście potem ich walka toczyła się jeszcze 10 minut...

Moja biblionetka
Moja Fantasta.pl

Slim
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Jutro na tvp2 o 0:20 Wiedźmin

MikeL
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

TVN postanowiło chyba pobić rekord świata w liczbie emisji "Pieniądze to nie wszystko" - właśnie leci, a ostatnio było bodaj na Wielkanoc... dwa razy. :E Wcześniej też jakoś niedawno. Fajny film, no ale bez przesady. :lol:

Czyżby godny następca Kevina i Samych swoich? ;)

Triste Cordis
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Dziś o 21:00 na Polsacie będzie Armageddon. Co prawda część scen jest tak idiotyczna że idzie się popłakać ze śmiechu (
Spoiler:

np gdy na początku facet obrywa w łeb meteorem, a stojący obok pies to przeżywa

:rotfl: ), ale ogólnie jest świetny i warty obejrzenia. Kto nie widział - polecam. Ja mam go na własność i oglądałem ze 20 razy :)

Gdyby ktoś jakimś cudem nie wiedział o czym to jest to w wielkim skrócie. Fabuła jest prosta. Do Ziemi zbliża się wielka asteroida, NASA wysyła ekipę specjalistów z misją ocalenia świata. Do zalet należy zaliczyć efekty specjalne, muzykę oraz sam "klimat" filmu.

Triste Cordis
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Termez napisał/a:
djsound napisał/a:
Do zalet należy zaliczyć efekty specjalne, muzykę oraz sam "klimat" filmu.

Oraz ostatnią scenę jeżeli będziecie oglądać film razem ze swoimi dziewczynami - będą one płakać ;) ( i zadawać pytania odnośnie waszego zachowania w danej sytuacji ;) :)

Nie oglądałem Armageddonu z tą drugą połówką bo póki co jestem jednopołówkowcem, ale mniejsza z tym. Wracając do filmu.
Spoiler:

Faktycznie scena z monitorami i te "przebłyski życia" po wciśnięciu guzika są super. Tekst "opiekuj się moją córką - to jest twoje zadanie" może nie powala, ale też jest całkiem niezły

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 10:58 ]
Dziś na TVN - Przesyłka Ekspresowa.

Zwykła komedyjka ale bardzo fajnie się ją ogląda. Główny bohater był szczęśliwy jak nikt inny. Miał dziewczynę i świata poza nią nie widział. Aż do dnia w którym dowiedział się, że go zdradziła. W nerwach wysłał naprawdę wredny pożegnalny list. Ba, nadał go kurierem i popełnił największy błąd jaki mógł popełnić, ponieważ okazało się facet z którym miała go zdradzić to... pies koleżanki. Bidula bierze nogi za pas i próbuje powstrzymać "przesyłkę ekspresową" co wcale nie będzie takie proste...

POLECAM. TVN - godzina 20:00

Tadzik
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

Na TV4 leci własnie Bunty i Babli. Gorąco polecam :P

Moja biblionetka
Moja Fantasta.pl

Odpowiedz do tematu