Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Pochwal się obejrzanymi filmami :) 
Autor Wiadomość
nieznajomy22319
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   Pochwal się obejrzanymi filmami :)

Zakładam nowy temat, podobny do Pochwal się Ukończonymi Grami.

Piszemy tutaj, jakie filmy ostatnio (maksymalnie 2 miesiące wstecz) oglądneliśmy, jakiś krótki komentarz (można wypisać plusy i minusy) oraz ocenę końcową.

Sex Drive (Sekspedycja) - Młodzieżowy film, w stylu American Pie. Przeciętne sceny erotyczne, ale dla młodych w sam raz. Nieskomplikowana fabuła, łatwa do wyłapania i zrozumienia (nawet dla tych mniej inteligentnych). Polecam oglądać z lektorem, napisy odpuścić. Ocena końcowa: 8/10

Disaster Movie (Totalny Kataklizm) - Film w stylu ala' Straszny Film. O wiele, wiele słabszy. Nietrafiony humor, beznadziejne wątki z postaciami z innych filmów. Również nieapetyczne żarty, wątki. Kto chciałby oglądać naprzykład dziewczynę w ciąży, która kręci się na nienarodzonym dziecku ?! Najlepsza końcowa piosenka (polecam). Oglądać wyłącznie z lektorem. Ocena końcowa: +5/10

Superhero (Super Bohater) - Również film oparty na stylu Strasznego Filmu. Tutaj żarty chociaż śmieszą, niż w wyżej wymienionym filmie. Łatwa, przyjemna komedia do pośmiania. Ocena końcowa: 8/10

Epic Movie (Wielkie Kino) - Śmieszna, przyjemna komedia w stylu Scary Movie. Ocena końcowa : 7/10

Epoka Lodowcowa 3: Era Dinozaurów - Lepsze od jedynki i dwójki, ogólnie fajny motyw z dinozurami, tylko czuje niedosyt z tym ostatni, bo niby najważniejszy dinozaur, ale bywał zbyt rzadko i krótko. Ocena końcowa: 8/10

Ostatnio zmieniony przez nieznajomy22319 Pon 31 Sie, 2009, w całości zmieniany 9 razy  

qrpiech
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

A ja tylko chciałem dodać, że jeśli ktoś zacznie wypisywać nowiutkie filmy, których jeszcze w Polsce nie wyświetlano (a co za tym idzie nie ma w zasadzie możliwości ich legalnego obejrzenia) to będą leciały procenty za piractwo. I tłumaczeń o jednodniowych wypadach do amerykańskich kin raczej przyjmować nie będziemy ;)

Ostatnio zmieniony przez qrpiech Śro 14 Paź, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Mielon

Ciekawy temat, ale niech go administracja przeniesie do działu filmowego raczej...

Kinta - malezyjski film akcji, typowa kopanina z mistrzami sztuk walki. Straszna kiszka, nudny, koszmarnie wyreżyserowany film, z FATALNĄ obsadą aktorską (co z tego, że nieźle kopią, skoro grać nie umieją wcale?!). Scenariusz skopany, chciano zabawić się czasem jak w np. Pulp Fiction, ale wyszło to okropnie, czasem twórcy serwują nam po dwa razy ten sam kilkuminutowy fragment filmu (!!!) w ramach retrospekcji. Do tego jako superekstraefekt specjalny: krew. Celowo przerysowana jak w Sin City, tylko tutaj wykonano to o kilka klas gorzej i wygląda to żenująco. Tylko finałowa walka jest niezła w tym filmie. Ocena: 3/10. (można go jeszcze dostać w kioskach za 19,90)

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie - klasyka westernu, nic dodać nic ująć. Mistrzowsko nakręcony film, genialnie zagrany, pełen urzekających ujęć i świetnej muzyki. Nieszablonowe postaci, ciekawy, zaskakujący chwilami scenariusz, umiejętnie budowane napięcie. Jazda obowiązkowa, wielkie kino. Ocena: 10/10. (obecnie w kioskach za 29,87 zł w ekskluzywnym wydaniu z książką o filmie)

[ Dodano: 23 Sie 2009 21:58 ]
nieznajomy22319 napisał/a:

Superhero (Super Bohater)

Od kiedy ten film ma taki polski tytuł? Ach tak, tłumacz napisów do divxa sam wpadł na to tłumaczenie jak rozumiem...

Szpinak jest dobry dla kąsolowców, jak ktoś lubi grać w byle co na byle czym to też zeżre byle co.

Matt

Pulp Fiction - Najlepszy film wszech czasów, ale nie potrafię powiedzieć dlaczego. Po prostu jest. I tyle :E 10/10

Seven - Dobre dwie godziny ciężkiego klimatu i mocnych wrażeń, ostro dający do myślenia, czyli dokładnie taki jaki powinien być każdy thriller (a niestety nie zawsze jest). No i Morgan Freeman ;) 9+/10

Fight Club - Podobnie jak poprzednik (z którym ma zresztą sporo wspólnego) na długo zostaje w pamięci po obejrzeniu. I choć koniec mocno zagmatwany to ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Film opowiada o tym, do czego może doprowadzić bezwzględna gonitwa za kasą i wartościami materialnymi. 8/10

nieznajomy22319

Mieloneq napisał/a:

Superhero (Super Bohater)

Od kiedy ten film ma taki polski tytuł? Ach tak, tłumacz napisów do divxa sam wpadł na to tłumaczenie jak rozumiem...

Tak trudno przetłumaczyć xDee :razz: ?

Mielon

Tak trudno przetłumaczyć xDee :razz: ?

A po co to tłumaczyć, skoro oficjalny polski tytuł nie istnieje?

Szpinak jest dobry dla kąsolowców, jak ktoś lubi grać w byle co na byle czym to też zeżre byle co.

Jerry

Ale Superhero leciał w polskich kinach. Widziałem reklamę na MTV.

http://www.filmweb.pl/f22...ro,2008/galeria

Luke

Transformers - sporo efektów na niezłym poziomie, no i oczywiście przeniesienie na kinowe ekrany kultowych robotów, obiecujący Shia LaBeouf, seksowna Megan Fox, dobry humor, to zalety filmu. 8+10
Transformers Zemsta Upadłych - dużo więcej efektów (na wysokim poziomie), słabsza fabuła, wskrzeszanie umarłych, seksowna Megan Fox, humor to cechy filmu. 7+/10
G.I. Joe Czas Kobry - kolejna ekranizacja na podstawie figurek Hasbro, fajna muzyka, seksowne aktorki, dobre efektu, mnóstwo akcji. Pozytywna niespodzianka. 8+/10
Harry Potter - dla mnie spore rozczarowanie, nudny, z niezłymi efektami, odrobina humoru. 6/10
Epoka Lodowcowa 3 Era Dinozaurów - moim zdaniem nawet niezłe, lepsze od dwójki, słabsze od jedynki, fabuła "Ery..." podobna do Shreka Trzeciego (jak i cała seria). 7+/10

Mój Steam
http://www.takdlakadry.pl

Mojo

Jerry napisał/a:
Ale Superhero leciał w polskich kinach. Widziałem reklamę na MTV.

http://www.filmweb.pl/f22...ro,2008/galeria

Nie chodzi o to, ze nie leciał, tylko o to, ze nie ma polskiego tytułu :wink:

focus
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009   

American Gangster - 7,5
Trainspotting - 9,5
Oszukać przeznaczenie 4 - najgorsza cześć serii; jeśli chodzi o fabułę, to kolejny raz zastosowano ten sam schemat, ileż można(!); przewidywalność; słabe fatality, nawet oglądanie tego wszystkiego w 3D nie pomaga; typowy film dla nastolatków: ocena:1

Jedynie zakończenie spełniło moje oczekiwania:

Spoiler:

Everybody dies :twisted:

Marche ou crève
Ostatnio zmieniony przez focus Pon 07 Wrz, 2009, w całości zmieniany 2 razy  

Wosq

Ostatnio tylko Gran Torino. Miód po prostu. 10/10

Avalon

Miss Cast Away - wczoraj miałem nieprzyjemność oglądać jakąś godzinę. Naprawdę, to był w 100% zmarnowany czas. Tak żałosnego filmu jeszcze nie wiedziałem, ale czego się spodziewać po Ericku Robertsie? -10/10.

Public Enemies - dobry film gangsterski. Naprawdę przyjemnie się oglądało. Co prawda - większą sympatię się czuje do Dillingera niż detektywa, a że ten 1 - każdy to wie, więc spoiler to żaden - ginie, to troszkę przykro się robi. 8/10

Visitor Q - ostatnio naszła mnie ochota na powtórkę tego filmu. No i bardzo fajny, aczkolwiek nie każdemu się spodoba humor w nim zawarty. Jak najbardziej dla widzów dorosłych. 8/10

HP i Książe - nawet fajny, najlepszy z całej serii, najbardziej mroczny. Miło się oglądało. 7/10

[Dzisiaj 19:14] Hustla: Fog, nie współczujesz im. Tak naprawdę współczujesz sobie. To jest tylko Twoją wymówką.

Cytat:
[Dzisiaj 12:55] Michał: AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ołjeah XD
[Dzisiaj 13:32] [MiKu[: michale co sie stalo, ze taki dobry humor?
[Dzisiaj 13:42] Ghoran: [MiKu[, odkrył uroki onanizmu

wrobel

Tożsamość, Krucjata i Ultimatum Bourne'a - ogólnie fajne filmy szpiegowskie, zrealizowane troche inaczej niż inne, co jest na plus. Na minus to trochę chaotyczna fabuła (takie odniosłem wrażenie) i to, że mają bardzo mało wspólnego ze świetnymi książkami :( Ocena: TB - 7/10, KB - 7/10, UB - 8/10

Mielon

Wrogowie publiczni - bardzo dobre kino gangsterskie, rewelacji niestety nie ma, ale i tak jest naprawdę przednio. Świetny Johnny Depp, mistrzowskie zdjęcia, doskonale oddany klimat ówczesnych Stanów Zjednoczonych. Mann się postarał i dostaliśmy jeden z lepszych filmów gangsterskich ostatnich lat, ale też konkurencji to on zbytniej nie miał... 8+/10

@Avalon - to, że widz odczuwa większą sympatię do przestępcy to zabieg celowy, gdyż Dillinger był idolem w USA w czasach kiedy żył.

Gran Torino - póki co IMO najlepszy film wypuszczony w polskich kinach w tym roku. Przejmujący dramat ze świetną (pożegnalną) rolą Eastwooda. Chwilami nazbyt posługujący się stereotypami, ale da się to przeboleć. Kameralnie zrobiony dramat, a napięcia w nim mnóstwo. 9/10

Frost/Nixon - również genialny dramat, ekranizacja sztuki teatralnej o wywiadzie Davida Frosta z Richardem Nixonem. Mimo, że film ten bardziej przypomina właśnie spektakl w teatrze, ogląda się go z niesłabnącym zainteresowaniem. Mocna rzecz, w Polsce totalnie niezauważony film, a tak znakomity. Role Sheena i Langleli arcymocne. 9/10

kreve

McVicar - klasyczny "więzienny" film, w dodatku oparty na faktach. Co w nim wyjątkowego ? Akcja dzieje się w europejskim więzieniu a nie amerykańskim, więc klimat jest zupełnie inny niż w Prison Breaku, Skazani na Shawshank itp. Razi trochę sporo nielogicznych zachowań bohaterów i nudna druga połowa filmu, ale uważam że warto oglądnąć. 6+/10

Alamo - współczesny remake filmu z lat 60. Opowieść o mocno przereklamowanej bitwie o fort Alamo gdzie kilkuset Teksańczyków broni sie przed kilkutysięczną armią Meksykańską. Czyli ograny motyw bohaterskiej niemal niemożliwej obrony i wielkiego poświęcenia. Film jest potwornie przegadany, słabo zmontowany i niemal całkowicie wyprany z klimatu. Jedyne co go ratuje to bardzo dobre zdjęcia. Mimo wszystko da się oglądać, więc 5+/10

Sting - świetny film, na którym wzorował się nasz polski Vabank. Przybliżać fabuły nie ma sensu, bo jest tak napakowana zwrotami akcji że ciężko coś powiedzieć żeby nic nie zaspoilerować. Zasłużony wysyp Oskarów w '74 roku. Ode mnie 8+/10 i znak jakości :)

[MiKu[
Wysłany: Wto 25 Sie, 2009   

Wlasnie wrocilem z kina z Inglourious Basterds. Film jest po prostu przemocny. Juz pierwszy kapitel z ukrywaniem Żydów dawał do myślenia. A potem jest tylko lepiej... Dubbing niemiecki nie przeszkadzal, az tak bardzo, gdyz i tak wiekszosc dialogow jest po francusku i niemiecku. Polecam wybrac sie do polskich kin w dniu premiery - ja na pewno sie pojawie rowniez na polskiej wersji. Ocena: 9/10

Mielon

[MiKu[ napisał/a:
Wlasnie wrocilem z kina z Inglourious Basterds. Film jest po prostu przemocny. Juz pierwszy kapitel z ukrywaniem Żydów dawał do myślenia. A potem jest tylko lepiej... Dubbing niemiecki nie przeszkadzal, az tak bardzo, gdyz i tak wiekszosc dialogow jest po francusku i niemiecku. Polecam wybrac sie do polskich kin w dniu premiery - ja na pewno sie pojawie rowniez na polskiej wersji. Ocena: 9/10

:( Niemcy już mieli premierę, a my musimy czekać do 11.09?! Skandal, ot co... Tak czy inaczej na ten film wybiorę się na pewno...

Edit: Hyhy, jak ja się cieszę, że u nas w kinach nie ma dubbingu z reguły ;] Jak pomyślę sobie o tamtejszej cenzurze w grach (i filmach pewnie też) to strasznie się cieszę, że mieszkam w "zacofanej" Polsce :))

I dziękuję jakiejś dobrej duszy za zmianę tego tematu na taką, która nie razi mych oczu :*

Wosq

Heh dubbing to trzeba umieć zrobić dobry. Szczerze mówiąc najlepiej ogląda mi się wersje z napisami. Przynajmniej nie ma problemu z lipsunciem:)

kąsolóh

W Warszawie, jak zwykle, będzie pokaz przedpremierowy już 1.09. Termin znaczący zapewne ;) Pewnie się udam jak starczy biletów, muszę zarezerwować.

POZA TYM:

Odwiedziłem kino i obejrzałem film "Metro strachu". Jak wiadomo to kolejny film od speca (choc bardziej z tych rzemieślników bez szału) kina sensacyjnego Tony'ego Scotta, po raz kolejny z niezawodnym Denzelem Washingtonem i świetnym, jak za dawnych lat Johnem Travoltą. Polski tytuł jest idiotyczny i tylko "Nocny pociąg z mięsem" go bije w kategorii filmów kolejowych, ale tam konwencja jest inna i uzasadniona. Poza tym film trzyma fason, choć niektórzy mogliby być zawiedzeni, że jest mało akcji. Ja nie jestem. Pół filmu toczy się w centrum kontroli metra i w tunelach, gdzie stoi porwany wagon. Mamy tu wiele radiowych dyskusji pomiędzy dwoma głównymi, ciekawymi postaciami, które nieraz wyjątkowo trzymają w napięciu, bawią itd. Plusem są role Johna Turturro, który gra trochę jak zwykle, ale jest sympatycznym aktorem i Jamesa "Soprano" Gandolfiniego jak burmistrza Nowego Jorku, który wprowadza trochę akcentów humorystycznych i fajtłapowatości do postaci, któą kreuje. Niektóre dialogi są niezłe. Niestety jak to w takich typowo heroiczno-amerykańskich filmach o terrorystach i biednych amerykanach w ekstremalnych sytuacjach, poboczne postaci zakładników są płaskie jak Ocean Atlantycki i stereotypowe w dialogach. Rozwalił mnie na łopatki dialog siedzących naprzeciwko siebie kobiety z dzieckiem i rosłego murzyna. Ona mówi coś w stylu: "musimy coś zrobić, zabiją Nas", On: "masz jakiś plan", Ona: "myślałam, że Ty masz" :E :E genialny zamysł, napewno wszystkie matki mają awaryjne plany antyterrorystyczne. Akurat ten wątek się potem rozwija, ale początek jest cudownie nieudolny. Jeśli chodzi o stronę techniczną, to jest jak u Tony'ego Scotta bywa i było m.in w poprzednim "Deja Vu". Szybki montaż, nieraz nie pozwalający ogarnąć co się dzieje, niezła muzyka, gwałtowne ujęcia miasta z różnych płaszczyzn. Jest to ciekawy film z punktu widzenia realizacji, bo napewno nie był łatwy w kręceniu w tunelach i wagonach, sceny na powierzchni wcale nie zajmują tyle czasu i nie ma tak charakterystycznych pościgów, czy wielkich akcji. Jest to dość kameralny, trzymający w napięciu i dość zwykły film akcji, jak wiele było, ale wyróżnia się aktorstwem i montażem. Byłem na nim w sobotni wieczór i dobrze się bawiłem:)

Niedługo mam zamiar się wybrać na Largo Wincha, ciekawi mnie co zrobili z tą historią, lubiłem serial, który leciał kilka dobrych lat temu. Zapowiadany jako odpowiedź na Jasona Bourne'a i Jamesa Bonda napewno tym nie będzie, bo raczej nie ma takiej mocy, klimatu i jeszcze wielu rzeczy, ale może być efektowny. Bond to Bond, jest ponad wszystkim, można go kochać lub pozostać obojętnym i chyba się nigdy nie skończy, ale Trylogia Bourne'a to dla mnie najlepsze kino akcji od lat. Ostatnią wielką niespodzianką była niepozorna "Uprowadzona", która skopała tyłki głównie za pomocą Liama Neesona w zupełnie nieprawdopodobnych sytuacjach...

Ostatnio zmieniony przez kąsolóh Wto 25 Sie, 2009, w całości zmieniany 2 razy  

Mielon

wosq19 napisał/a:
Heh dubbing to trzeba umieć zrobić dobry. Szczerze mówiąc najlepiej ogląda mi się wersje z napisami. Przynajmniej nie ma problemu z lipsunciem:)

Niemcy NIE potrafią. Jak zobaczyłem zwiastun Underworld 2 z dubbingiem to nie wiedziałem czy śmiać się czy może jednak płakać :P

pavlo_86

Obiejrzane filmy hmm. :P
Moze napisze w skrocie o tych moich ulubionych...
Na pierwszym miejsce stawiam bardzo stary ale jedyny film ktory ogladnałem kilka razy - W rytmie Hip Hopu, cała fabuła aktorzy i miejsca nagrywania filmu mnie osobiscie bardzo fascynują!
A na drugim miejscu film podobnej kategorii - Honey !

Pozdro

suaby_nick
Wysłany: Śro 26 Sie, 2009   

To też sie pochwale tym co zobaczyłem w przeszłym czasie .
Miałem czas to to obejrzałem parę pełno metrażówek z serii Dragon Ball Z:

7 :Super Android C-13 ,- niezła sieczka, fabuła ujdzie ( dwa roboty mają zabić Goku pojawia sie C-13 i walczą wszyscy)
7,9 /10

9: Najeźcy z Kosmosu , - wielki turniej mają przyjechać specjalni goście a pojawiają się istoty chcące zabić walczących.
6,8/10

12: Fuzja ,- ot jedno wielkie pierdut w czyscu i Janemba :mrgreen: a potem radź se Goku z Vegetą
8/10 za fenemenalny polski lektor :mrgreen:

Po za tym znalazłem 11 film z serii Pokemon (co lubie te klimaty :grin: ) na Youtube z angleskimi napisami , jako że 10 metrażówka mi się spodobała to na "Giratine and the Sky Warrior" też miałem smaka. A w filmie niby pięknie , niby ładnie niby wybuchy są ale do "Rise of Darkrai " się nie umywa (moim zdaniem)
7.5/10 za klimat poprzedniej mrocznej części, która mi się cholernie spodobała.

No a jako że tv rzadko oglądam to obejrzałem w niedziele "'Dobre Rady" :?: na TVP1 ,taka komedyjka z Charlie Sheenem (lubie gościa) od tak nie wymagająca komedia o gościu który mając problemy (róźne) pisze do rubryki w gazecie dla pań jako była jego laska.
6/10 za Sheena

bartolomij
Wysłany: Śro 26 Sie, 2009   

Superhero: Parodia Spidermana i innych filmów o superbohaterach w wydaniu komediowym. Czasem naprawdę potrafi rozśmieszyć! 8/10

Borat: Bardzo udana komedia, która opowiada o wielkiej wyprawie Kazacha Borata (nazwiska nie pamiętam) do US i A (jak to mówi główny bohater). Gagi są jeszcze śmieszniejsze niż w filmie opisanym wyżej. Polecam obejrzeć z napisami. 9/10

nieznajomy22319
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

1408 - Horror oparty na powieści Stephana Kinga, dla mnie zbyt pogmatwana fabuła (ale zrozumiałem), czuć klimat, polecam. Ocena końcowa 9/10.

Wosq
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

Tożsamość Bourne'a. Leciał ten film ostatnio na jedynce i był w miarę strawny. Na szczęście ne przeginali z efektami specjalnymi itp. Opowiedziana historia była dość ciekawa. 8/10

Odpowiedz do tematu