FORUM Markolf.pl - Cyfrowa i pudełkowa dystrybucja | Prasa | Branża

Inne tematy o grach - W co teraz gracie?

Shailo - Pią 29 Sty, 2010 20:27

Hitman: Krwawa Forsa

1. Dlaczego kupiłeś ten tytuł?
Taka gra za 10 zł ? Grzech nie wziąć :)

2. Co Ci się w nim podoba?
Planowanie, mnogość możliwości, to że nie można nosić całego arsenału w kieszeni, klimat Hitmana zawsze mi się podobał.

3. Co Ci się w nim nie podoba?
Raczej nic.

4. Na jakim etapie gry jesteś?
Początek trzeciej misji.

Triste Cordis - Nie 07 Lut, 2010 00:25

Chronicles of Riddick: Dark Athena

1. Dlaczego nabyłeś ten tytuł?
Ucieczka... była świetna. Dark Athena nie działała mi na PC. Na konsoli mogę nadrobić zaległości tym bardziej, że jest promocja (Noworoczna Wyprzedaż - 99zł)

2. Co ci się w nim podoba?
Dwie gry w jednej, oprawa audio/video, system zapisu, szukanie ukrytych rzeczy (nagroda - dodatki i szkice koncepcyjne), doskonały klimat zaszczucia, "brudne" lokacje, doskonale odwzorowane więzienie (trzeba się namęczyć żeby dostać broń palną), świetne walki na pięści (o dziwo na padzie jest jeszcze lepiej niż myszy), w wielu miejscach styl walki zależy od gracza (albo robimy rozróbę, albo siedzimy w cieniu), Vin "Riddick" Diesel spisuje się znakomicie...

3. Co ci się w nim nie podoba?
... ale momentami gada jak IVONA. W sumie to najlepiej wypada w przerywnikach filmowych bo jego komentarze są takie sobie. Bardzo rzadko, ale jednak gra nie załapuje że chcę załatwić kogoś... ten ktoś się odwraca i... LOADING :(

4. Na którym etapie gry jesteś?
Nie wiem który to etap, ale właśnie dostałem "te cudowne oczy" i w końcu mogę "lśnić w ciemności" :twisted: Mam co robić... jakieś 3/4 BB a do tego Atena.

kreve - Śro 10 Lut, 2010 13:12

Warhammer: Mark of Chaos ZE

Tak jak przy ostatnich grach: prenumerata CDA za 5 gier z Premium Games :mrgreen:

- to klasyczna gra taktyczna, i dobrze, bo zwykłych RTSów ostatnio nie trawię
- krótkie ale dynamiczne misje bez przestojów
- bardzo fajnie rozwiązana walka
- bardzo ładna grafika na zbliżeniach, aż szkoda że te zbliżenia są niepraktyczne w walce
- pare rozwiązań jest podobnych do moich ukochanych Cossacks II
- drobne elementy RPGowe
- pojedynki bohaterów (mała rzecz a cieszy)

- okropnie przeszkadzający brak aktywnej pauzy
- kiepska, mało czytelna grafika na większych oddaleniach, co w grach taktycznych gdzie trzeba wszystko dobrze widzieć jest niewybaczalne
- wymagania sprzętowe drastycznie rosną przy większych bitwach
- spore czasy ładowania, nawet przy małych mapach
- brak save'ów w trakcie misji (a żeby nie nadużywać to wystarczyło zrobić jakieś ograniczenie w ilości możliwych zapisów jak to było np. w Hitmanie 2)
- nie do końca przemyślany system robienia oblężeń. Zamiast konieczności stosowania jakichś ciekawych taktyk, najlepiej się sprawdza się gra "na ruskich". Bezmyślne parcie do przodu wszystkimi oddziałami aż do zajęcia punktu potrzebnego do zwycięstwa, po drodze niszcząc mury bombami/armatami.

Drugi rozdział, kampania po stronie Imperium

Tadzik - Sob 13 Lut, 2010 15:35

Age of Wonders: Magia Cienia

Lubię Heroes i Disciples, więc chciałem zobaczyć czym rózni się ta trzecia seria od nich. Kupiłem to już dośc dawno, ale dopiero teraz się w to wgryzam.

Przede wszystkim podoba mi się to, że jest to strategia turowa :P
Oprócz tego dość fajnym pomysłem jest właczanie do bitwy drużyn, które znajdują się obok pola bitwy. Jednak może sie to zemścić, bo komputer lubi chodzić własnie takimi grupkami :(

Nie wiem, czy coś mi się nie podoba. Po prostu wszystko jest tu takie dziwne :P Poczynając od rozwoju miasta (budynkow nie widzimy, mamy tylko ich listę), a na walce koncząc :P

Początek kampanii :P

Jerry - Sob 13 Lut, 2010 16:16

Left 4 Dead 2

Promocja w Ultimie (swoją drogą nie polecam tego sklepu. Terminowość tam nie istnieje)

Zombie, co-op, versus, mnogość trybów, zróżnicowanie kampani, mnóstwo różnych rodzajów zombiaków, ocaleni (oprócz Rochelle) oraz duży arsenał.

AI Director. Wredna sucz. "O idzie im za dobrze? To rzuce im pierdyliard tanków i w ciul wiedźm, ciekawe jak sobie poradzą". "Reżyser" ostro przegina miejscami.

To gra online, nie można być na żadnym "etapie".

SchniTSel - Sob 13 Lut, 2010 16:45

Commandos Strike Force

Akurat do PKK weszła antologia Commandosów więc postanowiłem nabyć.

Klimat, tematyka i pasująca do niej muzyka, akcje dywersyjne, możliwość eliminacji Szkopów

Grafika już ciut leciwa, animacja też kuleje

Misja "Ruch Oporu"

konrad20082007 - Pon 15 Lut, 2010 18:01

Star Wars: Knights of the Old Republic

Słyszałem wiele pochlebnych opinii i chciałem pograć w jakąś grę science fiction.

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Chyba kupie sobie też Kotora 2.

W zasadzie nic, ale grafika już trochę nie za ładna.

Aktualnie 23 godziny i ostatnia walk z Malakiem.

lukas_k - Sob 20 Lut, 2010 16:00

Gothic 3:Zmierzch Bogów

Był w promocji TS za 2 dychy, więc jako, że lubię serię Gothic, więc kupiłem.

Może trochę fabuła.

Bugi, mało postaci z którymi można porozmawiać, mało zadań etc.

Właśnie skończyłem.

The Wheelman

Był w promocji TS za 2 dychy, więc kupiłem.

Starcia pojazdów.

Troszkę nudy.

Misja z przestraszeniem Felipe.

True Crime: New York City

Polowałem na ten tytuł, a że znalazłem na Wirtusie za dyszkę, to wziąłem.

Fabuła, bycie policjantem.

Grafika, sterowanie.

Rozdział "Kartel Magdalena".

Undertaker43 - Nie 21 Lut, 2010 18:59

Borderlands

Zamieniłem się.

Jak na razie wszystko. Komiksowa grafika, questy, przedmioty, przeciwnicy, grywalność, multiplayer.
Gra generalnie wciągnęła mnie do reszty, nawet nowe tytuły na PS3 poszły chwilowo w odstawkę :D

Jak na razie nic. No, czasem są problemy z połączeniem do gry online.

15 level postaci, szykuję się na jakiegoś gostka w kopalni.

Wicked - Pon 22 Lut, 2010 16:22

Modern warfare i modern warfare 2

Lubie sieciowe fpp a szczególnie serię call of duty
Dużo by wyliczać, po prostu nie mogę się oderwać, wessało mnie jak odkurzacz
Radosne strzelanie do wszystkiego co się rusza

MW1 55 poziom, MW2 chyba 42.

Crowley - Wto 23 Lut, 2010 00:58

Test Drive Unlimited

Za dwie dychy był, więc stwierdziłem że nie warto czekać aż go w piśmie dadzą. Od dawna chciałem zagrać ale dopiero od niedawna mam komputer, na którym można w nią grać.

Autka! Dużo aut. :D Sama idea odtworzenia realnej wyspy i ścigania się po niej w stylu sandbox. Całkiem przyjemny model jazdy, zręcznościowy ale w pozytywnym znaczeniu. No i najważniejsze: dłuuuuuuugie wyścigi. Właśnie przejechałem swoja pierwszą rundkę wokół wyspy: Ferrari F430, Billy Idol w odtwarzaczu, wokół mnie wynalazki w rodzaju Koenigseggów, 46 minut jazdy i dzwon w betonową ścianę zaliczony 4km przed metą. :P A tak ogólnie to fajnie się jeździ, co tu dużo gadać.

Z takich poważniejszych wad mógłbym wymienić słabą SI przeciwników i upierdliwy ruch uliczny, czy wkurzającą babę z GPSa, takie sobie odgłosy silnika i brak zniszczeń. A drobniejszych słabo widoczne lusterka (a raczej ich faktyczny brak), beznadziejny odtwarzacz mp3 (koszmarnie przebasowany), pewną monotonię rozgrywki i brak wycieraczek, przez co mam pełno much na szybie. :D
No i po GRID wszystko starsze wygląda jak Lotus. ;)

19%, 5 samochodów i dwa domy. ;]

[ Dodano: 05 Mar 2010 00:31 ]
Tomb Raider Underworld

Bo Legenda była niezła, a Anniversary przefantastyczna.

To Tomb Raider. :P Skakanie, szukanie guzików i dźwigni, ogólnie kombinowanie co by tu dalej zrobić. Fajnie, że to nie banalna gra, która przechodzi się sama. Sterowanie jest ok (chociaż jak będą te skoki na linie co w Anniversary to pęknę). No i klimat! Pod tym względem jest chyba najlepiej od czasu czwórki. Dopiero zacząłem ale w podwodnych ruinach jest co najmniej tak samo klimatycznie jak w Rapture.

BUGI!!! Wcześniej miałem premierówkę, która była niegrywalna bo wieszała się co parę minut. Teraz mam wersję z Premium Games i wygląda na to, że w trakcie gry jest ok. Gorzej, że wywala się do pulpitu przy sejwowaniu. Zresztą wystarczy wklepać w google "Tomb Raider Underworld crash" i wyskakują setki wpisów na forach opisujące problemy z działaniem tej gry. No cóż, wypuścili na rynek betę.

Początek, miałem właśnie zatłuc krakena ale mnie wywaliło do systemu. :P

Triste Cordis - Nie 07 Mar, 2010 00:11

REAL Myst

BARDZO chciałem to mieć, a że na GOGu była promocja...

To MYST :) No dobra... tak na serio to: tradycyjnie klimat, muzyka a w tej edycji świetnie spisująca się oprawa audio/video (zmienne warunki pogodowe included). Nie ma to jak zobaczyć znane miejsca w 3D czy w środku nocy. Grę można uruchomić w wysokich rozdzielczościach (ja gram w 1680x1050). Dzięki temu przyjemniej czytać pamiętniki i inne notatki (a jest ich trochę). Nie mógłbym zapomnieć o dodatkowym Wieku do zwiedzenia. W oryginale było ich 5, tu jest 6.

Sterowanie jest udziwnione. Niby takie FPSowe, ale nie da się chodzić na boki. Idzie się do tego przyzwyczaić, ale mogło być lepiej. Gra mogła by być bardziej stabilna (może nie lubi panoramicznej rozdzielczości?) Poza tym wszystko jest ok.

Ukończyłem jeden wiek i wybieram się do drugiego.

Luke - Nie 07 Mar, 2010 01:25

Star Wars Knights of the Old Republic II

Pierwsza część to majstersztyk, musiałem zagrać w dwójkę. Akurat zbliżała się gwiazdka, a to dobry moment na zdobywanie gier. :P

To Star Wars! To BioWare! To KotOR! :wink:
Fabuła jest mocna stroną Lordów Sith, choć mocno różni się od tej z pierwszej części. W jedynce największych zaskoczeń doznawało się o wiele wcześniej. Tutaj cały czas twórcy trzymają gracza w napięciu i nie wiemy komu możemy ufać, a komu nie. A z pewnością znajdują się w teamie osoby pragnące naszej śmierci. Różnorodność towarzyszy jest ogromna.
Dysponujemy: (spore spoilery!)
[spoiler]- łowczynią nagród, która niby juz z tym skończyła i nam pomaga
- droidem (uwaga!) zabójcą. No może to akurat żadna sensacja. Inna sprawa, że po całej galaktyce szwenda się kilka (-naście?) takich maszyn, a zaprogramowane są one na zabójstwo... a jakże, gracza. Dlaczego więc ten HK jest ze mną? Bo był uszkodzony, ja łaskawie go naprawiłem i przywróciłem do stanu używalności
- robotem naprawczym, który pozornie jest jednym z wierniejszych towarzyszy, ale w krótkich przerywnikach widać, że coś ukrywa. No i ma za sobą służbę u Revana z KotOR-a I...
- i jeszcze jednym robotem, bodaj wykorzystywany do tortur (pewien nie jestem). Podarował mi go osobnik, który pojmał mnie we wcześniejszym etapie gry rzekomo chcąc abym uratował Republikę. Nie wiem gdzie tu sens, ale mniejsza o to... Robota ostatecznie przyjąłem, acz w filmikach oczywiście można go podejrzewać o dwulicowość
- uczennicą Lorda Sith, która ni stąd ni zowąd znalazła się na Mrocznym Jastrzębiu i zaatakowała mnie, po czym obiecała mi służyć i oddała mi się. z
- jedną z sióstr z Telos, jej pani budzi podejrzenia aczkolwiek ona sama wydaje się być w porządku. Wskazują na to m.in. wstawki filmowe.
- Atton, facet z przeszłością w Wojnach Mandaloriańskich, jak się okazało ma więź z Mocą
- Kreia - i tutaj najgorzej, gada jak by była Sithem, co więcej... w rzeczywistości nim była kiedyś, podjęła się jednak wyszkolenia mnie, póki co nie mam zielonego pojęcia z kim trzyma...
- Mandalor - przywódca Mandalorian, o dziwo "plemię", którym dowodził wydawało się przyjazne i chyba nie ma powodów aby mu nie ufać
- jest jeszcze jakiś gostek, wydaje się być wierny, walczylismy razem w Wojnach Mandaloriańskich[/spoiler]

Niepewność w graczu zaszczepiają liczne przerywniki. Widzimy wtedy rozmawiających ze sobą członków załogi. Na to co mówią i robią wpływu nie mamy.

Sporym plusem jest świetna, klimatyczna muzyka, nie odbiegająca od tej filmowej.

Przede wszystkim słaby początek. Radzę się nie zrażać do tej gry, zakasać rękawy i przebić się przez pierwsze 10-15h zgrzytając jedynie zębami. Warto. Wiem to na swoim przykładzie. Do gry wróciłem po ok. 2. miesiącach. w dalszej fazie potrafi wessać na długo i sprowokować zarywanie nocek.
Niedopatrzeniem byłoby przemilczenie jakości grafiki. Ta jest słabiutka. Podkreślę jednak, że mi ona nie przeszkadzała w cieszeniu się dobrą fabułą.

Dantooine, dopiero co tam dotarłem. Jest to ostatnia planeta do zwiedzenia, odwiedziłem już Korriban, Dxun, Iziz, Nar Shadaa, Telos.
Ponad 20 lvl. Odblokowana klasa Mistrz Jedi.

PS
Proszę o wybaczenie jeśli napisałem jakieś głupoty, ale już dość późno. :E

Wosq - Nie 07 Mar, 2010 09:23

Batman Arkham Asylum
1.Dlaczego nabyłeś ten tytuł?
Powiedzmy, że wygrałem.
Grafika, klimat, walki i to, że w jednej grze jest ich kilka.
3.Co ci się w nim nie podoba?
To, że wygodniej jest mi grać w nią na padzie :)
4. Na którym etapie jesteś?
Uratowałem tych kilku lekarzy w ambulatorium. Rozegrałem raptem z 4 h.

qrpiech - Nie 07 Mar, 2010 14:20

Luke napisał/a:
Proszę o wybaczenie jeśli napisałem jakieś głupoty, ale już dość późno. :E

Poza tym, że grę zrobił Obsidian a nie BioWare? :E

Luke - Nie 07 Mar, 2010 16:07

qrpiech napisał/a:
Poza tym, że grę zrobił Obsidian a nie BioWare? :E

Otóż to. ;)
Ale Obsidian to też uznana marka. :razz:

puzonix - Nie 07 Mar, 2010 16:53

Luke napisał/a:

Ale Obsidian to też uznana marka. :razz:

Nie bardzo. Może będzie uznana po premierze New Vegas. Na razie ich dokonania nie prezentują się zbyt okazale.

fan999 - Nie 14 Mar, 2010 14:53

Brain Training Deluxe
Był w CDA, więc gram... ehm tzn. "trenuję móóóóózg" :)
Sympatyczna zabawa i faktycznia pobudza szare komórki.
Jednego ćwiczenie nie można ukończyć bez grzebania w plikach.
Wybrałem najdłuższy czas trwania i zostało mi 35 dni do końca.

Europa Universalis 3
Lubię takie sandboxowe strategie, zaś cena zeszła do akceptowalnego poziomu 29zł.
Dowolność w kreowaniu świata gry... i oczywiście możliwość anihilacji Zakonu Krzyżackiego.
Początkowo wydaje się skompliwana, ale szybko daje się okiełznąć.
Niezła SI, która nie czeka jak stado baranów, aż podbijemy wszystkich dookoła.
Jeżeli z nikim nie walczymy lub czegoś nie kolonizujemy to trochę nie za bardzo jest co robić.
Polska w 1489 roku na poziomie normalnym.

Mage Knight Apocalypse
Był w CDA.
W niektórych miejscach widoki.
Archaiczne rozwiązania w mechanice gry.
Problematyczna kamera i rozliczne babole.
Grafika fajna przez jakieś 2-3 minuty gry.
System savepointów i itd, itp.
Niedawno przybyłem do miasta Ashton, czyli jestem w 3 rozdziale na 6 możiwych.

kreve - Wto 16 Mar, 2010 11:15

Ninja Blade

był w CDA

- grafika ładna nawet na najniższych detalach
- niezła muzyka
- filmowość

- trochę monotonna
- SYSTEM ZAPISU !!!

początki, ale nie zamierzam kontynuować tego badziewia. Gra ma ch**** system zapisu. Zamierzałem grać w to raczej małymi dawkami i chciałbym jak w normalnej grze móc zapisać po każdym punkcie kontrolnym. Myślałem że tak jest (tak było choćby w PoP:TT w które grałem całkiem niedawno), więc przeszedłem kawałek i poszedłem spać, po czym nazajutrz save przeniósł mnie na początek gry - pomimo iż na liczniku jak byk widać 45 minut gry. Super po prostu - 45 minut w plecy - a ja cenię swój czas, więc NB wypada z dysku. Tym samym na nowo zraziłem się do konsolowych konwersji - więc i w Devil May Cry 4 nie pogram pewnie prędzej niż za pół roku

Luke - Wto 16 Mar, 2010 22:27

Championship Manager 2010

Moja dawna miłość do managerów niedawno odżyła dzięki FM 2009. Potrzebowałem jednak jakiejś odmiany, a CM 2010 za 20zł. wydawał sie być świetną okazją.

Bardzo dobry, dopracowany tryb 3D, do którego ten z FM-a 2009 się nie umywa. Widać, że poświęcono mu sporo czasu. Fajne patenty, takie jak sieć skautingu (na mapce wybierasz interesujący cię kraj i decydujesz ile przeznaczyć kasy na skauting na tym terenie. Następnie dostajesz raporty, o tym jak często decyduje przeznaczona suma) i rozbudowany trening. Można wybrać spośród kilku dostępnych akcji i przećwiczyć je, np. dośrodkowania gdzie decydujemy, z którego miejsca i przez kogo mają być wykonane, kto ma stanąć w bramce, bronić i atakować. Jest chyba też możliwość potrenowania stałych fragmentów gry. CM 2010 wygląda nowocześnie, wyraźny kontrast dla szaroburego, poważnego FM-a. No i... ma olbrzymie zasoby grywalności. Żeby poznać wszystkie smaczki polecam zagłębić się w poradnik trenerski dostępny w instrukcji. Dzięki niemu można odkryć więcej przydatnych opcji, co znacznie podnosi przyjemność z gry.

Na razie nie widzę większych niedoróbek.

Początek sezonu, mecze towarzyskie Realem Madryt. Sprowadzeni Pirlo i Totti (100mln. w zapasie także to nie koniec transferów ;] ).

Triste Cordis - Nie 21 Mar, 2010 16:21

Sanitarium

Promocja na GOG... poza tym chciałem w końcu zagrać w Sanitarium i nadrobić zaległości. :)

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Ta gra jest chora, psychiczna, porąbana, nienormalna, schizolska... w pozytywnym sensie :hypno: :zakrecony: :wariat2: :crazy: Aha. Nie zabrakło ciekawych zagadek, doskonałych lokacji(miasto dzieci, dziwaczny dom) oraz interesującej fabuły.

Elementy zręcznościowe - proste, nieliczne ale irytujące. Niewygodne poruszanie się. I to tyle :)

Ukończyłem cyrk, zacząłem dziwny dom. Gra wciąga.

Michał - Nie 21 Mar, 2010 19:06

djsound napisał/a:
Ta gra jest chora, psychiczna, porąbana, nienormalna, schizolska... w pozytywnym sensie

Nie przesadzaj. Chory to Manhunt jest. A to po prostu genialna gra ze świetnym klimatem.

Cytat:
Elementy zręcznościowe - proste, nieliczne ale irytujące. Niewygodne poruszanie się. I to tyle

Dziwne, mi te rzeczy zupełnie nie przeszkadzały. Chociaż te elementy zręcznościowe w sumie niezbyt potrzebne są.

djsound napisał/a:
Ukończyłem cyrk, zacząłem dziwny dom. Gra wciąga.

The Mansion? Obok "The Innocent Abandoned" moja ulubiona lokacja. Piękna.

Joker - Nie 21 Mar, 2010 19:22

Aliens vs Predator

1. Ponieważ lubię Obcego, dobre gry akcji, soczyste finishery , trochę strzelania, ale też walki wręcz i dobrą grafikę (tak wiem, że nie grafika jest najważniejsza , ale dla mnie ważna).
2. Klimat, finishery, grafika, dużo trybów multi, możliwość gry jako krwiożerczy kosmita i cichy łowca
3. To, że kampania Obcego jest bardzo krótka, że mapy się powtarzają, że nie można przechodzić przez kolejne stadia rozwoju Obcego i że potrzebne jest połączenie z netem.
4. Przeszedłem kampanię Aliena i Predatora, jestem w połowie kampani ofiary (Marine).

Triste Cordis - Pon 22 Mar, 2010 22:51

Hustla napisał/a:
djsound napisał/a:
Ta gra jest chora, psychiczna, porąbana, nienormalna, schizolska... w pozytywnym sensie

Nie przesadzaj. Chory to Manhunt jest. A to po prostu genialna gra ze świetnym klimatem
Właśnie dlatego dopisałem "w pozytywnym sensie" :) Chciałem po prostu przynajmniej spróbować opisać to co czułem grając w tą grę. A "genialna gra ze świetnym klimatem" to dla mnie zdecydowanie za mało. Potrzebowałem czegoś mocniejszego.
Wicked - Śro 24 Mar, 2010 12:32

Moder Warfare

Bo to świetna gra

Dynamiczne mecze. Chaos panujący na mapie (często gram na crossfire), no i ogólnie lubie dynamiczne sieciowe fpsy.

perk martyr - zabijasz gościa, a tu bum, zabił cię jego granat, bo on sobie umarł. W MW2 dużo lepiej to rozwiązali.

Singla przeszedłem, a w multi skończyłem nabijanie poziomów, teraz nabijam poziomy na broniach.

Moder Warfare 2

Impuls

Duży wybór broni, dynamiczne mecze.

Matchmaking - największe zło w fpsach, nie ma to jak stare dobre serwery dedykowane.

Singla przeszedłem, a w multi gdzieś w okolicy 52 poziomu

Assassin's Creed 2

Bo dostawał świetne oceny i pisali, że zostały poprawione wszelkie błędy jedynki i... to jest całkowita prawda.

Możliwość skakania po dachach. Sposoby cichego zabijania. FABUŁA. Klimat średniowiecza (w jedynce klimat Bliskiego Wschodu był jakiś taki ... nudny, tzn te miasta niby z ludźmi ale takie puste). Po prostu, wzięli wszystko co dobre z AC1, wycięli wszystko co złe i zrobili genialną grę.

Sterowanie gałkami analogowymi, mimo, że gram na pececie, to gram na padzie i gałki analogowe nie są specjalnie dokładne. Przy skokach wymagających szybkości i dokładności myszka jest dużo leszpa, dlatego w jednej misji przełączyłem się na myszkę. Dlaczego gram na padzie? Bo jest wygodniej sobie siąść przed dużym monitorem, położyć nogi, a poza tym rozkład klawiszy jest genialny, na klawiaturze tego się nie uświadczy.
Do tego system DRM, rzeba być cały czas podłączonym do sieci.

Ciężko powiedzieć, podążam za fabułą i nie zwracam uwagi gdzie doszedłem.