FORUM Markolf.pl - Cyfrowa i pudełkowa dystrybucja | Prasa | Branża

Bla Bla Bla - Praca Domowa

puzonix - Sob 08 Maj, 2010 15:53

miszelek napisał/a:
puzonix napisał/a:
Literatura przedmiotu, to tylko książka.

To jest podmiot.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Napisałem 2x przedmiotu jak zauważyłeś pewnie. Oczywiście masz rację, a ja robię szybki eidt.

Conqueror - Wto 07 Gru, 2010 14:27

Tłumaczę kilkanaście stron artykułu z markoekonomii, chwilami wysiadam, pomoże ktoś?

The overall effect of a sports team on its local economy, however, depends
both on a rearrangement of entertainment spending within the local area as well
as on new spending attracted from outside that area. Thus, to derive the overall net
effect of a sports team on a local area, it is necessary also to balance the contraction
in the local economy caused by the diversion of spending from alternative local
entertainment venues (the opportunity cost of local sports spending) against the
expansion generated by the reallocated local spending on sports. The reallocated
spending times the sports multiplier constitutes the team’s positive contribution to
the local economy from rearranging local spending. The reallocated spending
times an analogous locally-owned entertainment venue multiplier reflects the
sports team’s internal drain on the local economy from rearranging local spending.
The difference between them must be added to the net effect from new spending
to derive the overall net effect on local economic activity.

Z góry dzięki.

Keiran - Wto 07 Gru, 2010 14:44

Calkowity efekt drużyny sportowej na gospodarkę lokalną zależy jednak od zmiany wydatków na rozrywkę w rejonie, a także od pojawienia się nowych konsumentów spoza tego rejonu. Zatem, aby przedstawić całkowity efekt wpływu klubu sportowego na rejon, konieczne jest także wzięcie pod uwagę zmniejszenia gospodarki lokalnej spowodowane zmianą wydatków z alternatywnych form rozrywki lokalnej (koszt alternatywny wydatków na sport w rejonie) i porównanie jej ze wzrostem generowanym przez przesunięcie środków lokalnych na sport. Przesunięte wydatki razy mnożnik sportowy oznaczają pozytywny wpływ drużyny na gospodarkę lokalną ze zmiany wydatków lokalnych. Przesunięte wydatki pomnożone przez analogiczny mnożnik lokalnej rozrywki odzwierciedla negatywny drenaż środków poprzez drużynę sportową wynikający ze zmiany wydatków. Różnica między tymi dwoma wartościami musi być dodatka do kwoty nowych wydatków tak aby wyliczyć ogólny efekt na gospodarkę lokalną.

Mało gramatycznie, ale starałem sie zachować sens. Swoją drogą - keynsistoweskie brednie :D

Conqueror - Wto 07 Gru, 2010 15:00

Dzięki wielki, do pewnego momentu sobie nieźle radziłem, ale nie wiedziałem, że 'times' w "The reallocated spending times the sports multiplier" znaczy 'razy' i wychodził mi jakiś bełkot. Jeszcze raz dzięki :)
Keiran - Śro 08 Gru, 2010 20:15

Nie ma sprawy. Jesli chodzi o ekon to polecam sie.
DjSerek - Wto 04 Sty, 2011 18:34

Mam do napisania, krótką notatkę :
Co się działo z polakami na Litwie po I wojnie światowej. Niestety w książce tego nie ma. Jakby ktoś oblatany z historii mógłby mi opisać to w 2- 3 zdaniach byłbym wdzięczny ;) .

shisho - Wto 04 Sty, 2011 20:19

DjSerek, jak nikt Ci nie skróci, to tu możesz trochę poczytać:
http://pl.wikipedia.org/w....99dzywojennego
http://blogmedia24.pl/node/37680
http://blogmedia24.pl/node/37738?page=1

focus - Nie 16 Sty, 2011 18:26

Potrzebuje uzyskać odpowiedź na poniższe pytania, najlepiej od kogoś, kto choć trochę 'ogarnia' rachunkowość. Z góry thx.

Keiran - Pon 17 Sty, 2011 15:15

1 P
2 niekoniecznie
3 niekoniecznie
4 niekoniecznie
5 P
6 P
7 F
8 niekoniecznie
9 niekoniecznie
10 niekoniecznie

moim zdaniem test cholernie nieprecyzyjny. przygotowal go kretyn, czy jak? tylko w 4 mozna imo 99% podac odpowiedz i tam podalem. przy reszcie to obronilbym pewnie obie wersje.

[ Dodano: 17 Maj 2011 19:40 ]
Hmm. Odswieze ten temat. Mam taki problem, potrzebuje dla ojca na studia charakterystyke jednej z postaci z Jak zostac krolem. Po angielsku. Ale jakbym mial po polsku to by moglo przejsc w sumie, bo bym sobie przetranslowal.

Feniks - Wto 31 Maj, 2011 16:43

Znajomy ma problem z zadaniem z matmy:
2log2 – log 5 + 3log 5
z tym że ta dwójka przy pierwszym logarytmie to podstawa , tej liczby z której mamy obliczyć logarytm brak. Czyżby błąd w zadaniu?

Muzicjohn - Wto 31 Maj, 2011 16:50

No raczej nie da sie policzyc logarytmu z niczego ;>.
PrezessPL - Wto 31 Maj, 2011 17:00

Na to wygląda. Założenie jest takie, że liczba logarytmowana>0, brak podstawy oznacza logarytm dziesiętny.

Zastanów się. Z własności log. można ten pierwszy zapisać jak log2 (x)^2, tylko co kurde ^2 podnieść?

Moim zdaniem babol.

Feniks - Wto 31 Maj, 2011 17:57

Tak tez sądziłem że raczej musi być logarytm z czegoś ale wolałem się upewnić bo matmę już dawno temu miałem.
Tadeo - Wto 31 Maj, 2011 18:56

Na pewno nie da się policzyć logarytmu z niczego. Pusta może być podstawa (wtedy w domyśle 10)
focus - Pon 17 Paź, 2011 11:40

Potrzebuje pomocy przy dwóch zadaniach z pythona:

Zadanie pierwsze: Napisz program w pythonie który przyjmuje jako argumenty dwie liczby i zwraca potęgę (tj. wynik potęgowania). Pierwsza przekazana liczba jest podstawą potęgowania a druga jest wykładnikiem.
Program należy napisać bez używania operatora potęgi "**".

Zadanie drugie: Rozwiń program z zadania pierwszego tak aby potęgowanie odbywało się bez używania operatorów potęgowania "**" i mnożenia "*". Należy korzystać wyłącznie z dodawania.

Nie musi być gotowy kod, wystarczy jedynie schemat, co jak zrobić. Od razu zaznaczam, że nie jestem na żadnym kierunku informatycznym, więc im bardziej łopatologiczne wyjasnienie, tym lepiej. Z góry dzięki!

Keiran - Pon 17 Paź, 2011 11:56

Pierwsze jest dosc banalne. Potrzebna jest petla (jesli w pytonie sa petle?) w rodzaju. a podstawa, b wykladnik i zmienna robocza
i:=2
repeat
a:=a*a
i:=i+1
until i=b
powinno zadzialac dla wykladnika wiekszego niz 2. sory za pseudokod ale nie programowalem z dziesiec lat.
Zad. drugie
mnozenie mozna rozpisac jako dodawaie, tak jak potegowanie bylo jako mnozenie. np.
4^5 = 4*4*4*4*4 = 1024 czyli 256 dodan czworki. Jakos w ten sposob trzeba to rozkminic.

Muzicjohn - Pon 17 Paź, 2011 13:28

Nie znam Pythona, ale jesli chodzi o sam schemat, to:

Kod:
potega1(p, w){
   wynik=1;
   for(i=0; i<w; i++){
      wynik=wynik*p;
   }
   return wynik;
}

potega2(p, w){
   wynik=1;
   for(i=0; i<w; i++){
      wynik2=0;
      for(j=0; j<p; j++){
         wynik2=wynik2+wynik;
      }
      wynik=wynik2;
   }
   return wynik;
}

Nie chce mi sie sprawdzac, ale chyba powinno dzialac ;>

logray - Pon 17 Paź, 2011 14:16

Keiran napisał/a:
Potrzebna jest petla (jesli w pytonie sa petle?)

Są pętle, jest też wielodziedziczenie. Jak na język skryptowy to całkiem sporo obiektowości jest.

Przerobiłem kod na pythona.
Kod:

def potega1(p, w):
   wynik=1
   for i in range(w):
      wynik*=p
   return wynik

def potega2(p, w):
   wynik=1
   for i in range(w):
      wynik2=0
      for j in range(p):
         wynik2+=wynik
      wynik=wynik2
   return wynik

OLEK - Sob 19 Lis, 2011 15:53

Moglby ktos wytlumaczyc mi co to jest apenteza czy epenteza. I podac przyklady w jezyku angielskim
A i definicje słownikowe znam :D
Ale tak prosto, prosze sie zwracac jak do laika

Jones - Nie 20 Lis, 2011 17:56

Epenteza jest to zabieg jezykowy, ktory polega na wstawieniu samogloski lub spolgloski (badz dzwieku) do danego wyrazu, aby ulatwic jego wymowe, chociaz dodatkiem moze byc tez przedimek. Zabieg ten moze byc zwiazany z danym dialektem np. dodanie 'schwy' (ə) do wymowy wyrazu film, czyli filəm - w jezyku szkockim.

Przyklady:

- film, wymawiany jako filum (inny przyklad niz powyzej),
- athlete, wymawiany jako athalete,
- przedimek an dodawany do (a w zasadzie przed wyrazem) wyrazu apple ('n' w an przed samogloska 'a' wystepujaca w wyrazie apple),
- dyferencjacja wymowy wyrazu thompson (z ominieciem spolgloski 'p').

Generalnie rzecz biorac, mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem poniekad nie tyle nawet jezykowym, co kulturowym. Wymowa rozni sie od terytorium.

Seraf - Czw 26 Sty, 2012 23:30

ej, kto mi pomoże ogarnąć jedną rzecz z systemów politycznych. Chodzi mi o system wyborów w Szwajcarii... można tam podczas głosowania do parlamentu głosować niemal jak się chce. I mamy takie opcje głosowania:
Cytat:
- na każdego kandydata preferowanej przez siebie listy i wtedy każdy kandydat z tej listy otrzyma jego głos, a preferowana lista komplet głosów tego wyborcy,

- na pewnych tylko kandydatów z tej listy, skreślenie innych. Wówczas tylko niektórzy kandydaci dostają jego głos (w efekcie preferowana przez niego lista otrzyma od niego komplet głosów, z tym że jeden lub kilka z nich nie będzie zaliczony żadnemu kandydatowi),

- skreślić pewnych kandydatów z wybranej przez siebie listy, a w ich miejsce wpisać innych, widniejących na tej samej liście. Taki kandydat otrzyma od danego wyborcy dwa głosy. Taki sposób glosowania nazywa się kumulacją. W efekcie preferowana lista dostanie komplet głosów.

- skreślić niektórych kandydatów z wybranej przez siebie listy, a w ich miejsce wpisać kandydatów z innych list. Wtedy głosy oddane na nieokreślonych kandydatów przypadają preferowanej partii, natomiast głos oddany na wpisanego kandydata przyznawany jest partii, na liście której widniało jego nazwisko. Nazywa się to "pióropuszem" (panachage).

I teraz - o co chodzi w tym ostatnim?

BLeszczynski - Pią 27 Sty, 2012 00:43

Heh, pamiętam jak to rozkminiałem, ale to było dzień przed egzamem i dałem spokój, istotniejsze braki trzeba było nadrobić. Tyż politolog?
Seraf - Pią 27 Sty, 2012 01:44

BLeszczynski napisał/a:
Heh, pamiętam jak to rozkminiałem, ale to było dzień przed egzamem i dałem spokój, istotniejsze braki trzeba było nadrobić. Tyż politolog?

dziennikarz... :)

muszrom - Pią 27 Sty, 2012 15:33

Tak ogólnie, to wyborca ma prawo: wybrać sobie listę PO, skreślić z niej połowę ludzi, dodać po paru z SLD, PiS i PSL, oddać głosy na dowolną liczbę, podwoić liczbę głosów oddanych na tą samą osobę... Też kiedyś to miałem na pewnym przedmiocie, ale bardzo ogólnie. Generalnie Szwajcaria to oryginalny kraj.

Trochę konkretniej zalazłem to, ale dogłębnie wytłumaczy to chyba tylko porządny artykuł albo fragment podręcznika akademickiego ;)
Cytat:

System nieuporządkowanej listy ze skumulowanym głosem (1)

Kumulacja – odda wszystkie przysługujące mu głosy na jednego kandydata.

Wyborca sam szereguje listy kandydatów. Może zmienić listę przez dwukrotne podanie pewnych nazwisk i usunięcie innych, przy czym żadne nazwisko nie może znaleźć się na liście więcej niż dwa razy.

wyborca może stworzyć własną listę i to nie tylko w obrębie jednej listy wyborczej, ale poprzez zestawianie kandydatów z kilku różnych list wyborczych. Czynność tę określa się mianem panachage (z franc. „układanie pióropusza”).

Panachage (2)

Wyborca może skreślić nazwiska na wybranej przez siebie liście kandydatów i w to miejsce wpisać nazwiska z innych list zgłoszonych w danym okręgu wyborczym. W skrajnych przypadkach wyborca może dopisać tylu kandydatów z różnych list wyborczych, by ostateczna ich liczba nie przekraczała liczby mandatów przypadających na dany okręg.

Rares - Sob 04 Lut, 2012 23:05

Na maturę ustną wybrałem temat:

"Omów sposoby budowania nastroju grozy w literaturze i w filmie, analizując wybrane przykłady."

Problem w tym, że nie wiem jak to podzielić. Wiem, jak będzie wyglądać plan prezentacji, jednak utknąłem w jej rozwinięciu. Na początek planuję omówić pokrótce co to w ogóle jest groza oraz jej historię w literaturze i w filmie. Potem właśnie rozwinięcie. Mniej więcej znam sposoby jej budowania, ale chciałbym to spiąć w kilka najważniejszych kategorii i wybrać reprezentatywne dzieła, a nie rozciągać pracę na 10 utworów.

Mam na myśli to, że po wstępie, przejdę do omówienia konkretnych dzieł i sposobach na budowanie nastroju grozy, które w nich dominują. Tylko jak to pogrupować to?

Literatura:

- tworzenie charakterystycznej atmosfery - np. ciemna, ulewna noc w zamku, przerażający las nieopodal domu, opuszczony szpital itd.
- makabra - przerażające, szokujące opisy zbrodnii
- kontrast charakterów głównych bohaterów - np. Drakula i jego pierwsza ofiara - niewinna dziewczyna

Film:

- zabiegi takie jak retardacja i suspens
- gra światłem i cieniem
- dziwne scenerie
- brutalność na ekranie
- muzyka i dźwięki

Myślę, że jest tego więcej, ale wolałbym to jakoś zgrabnie uporządkować. Nie powinienem mieć dużych problemów z wyborem utworów do konkretnych kategorii, jednak na razie potrzebuję waszej pomocy w uporządkowaniu planu.

Pomożecie?